تقسیم بندی انواع بیمه] با توجه به نوع زندگی، حرفه و میزان اموال، حتما بیمه‌های مختلف را بررسی کرده و متناسب‌ترین آن‌هاراخریداری کنید

تقسیم بندی انواع بیمه

 

حوادث و اتفاقات ناگوار، بخش غیر قابل اجتناب زندگی همه مردم دنیا است. حتی اگر شما محتاط‌ترین فرد دنیا باشید، باز هم نمی‌توانید اتفاقات خطرناک را پیش‌بینی کرده و از وقوع آن‌ها پیش‌گیری کنید. تنها روش کارآمد برای جلوگیری از خسارت‌های بزرگ، استفاده از انواع بیمه نامه است. همان‌طور که شما هم به‌خوبی می‌دانید، بیمه تنها به یک شکل نیست و انواع مختلفی از بیمه‌ها وجود دارند. به‌صورت کلی می‌توانیم بیمه‌ها را در ۳ دسته اصلی یعنی بیمه اشخاص، بیمه اموال و بیمه مسئولیت تقسیم کنیم. هر کدام از این دسته‌بندی‌های اصلی، خود به چند بخش دیگر تقسیم می‌شوند که برای استفاده صحیح، باید مهم‌ترین آن‌ها را بشناسیم. به همین خاطر در ادامه این مطلب، اصلی‌ترین بیمه‌های موجود را در دسته‌بندی‌های اختصاصی‌شان بررسی کرده و نکات اصلی هر کدام را به‌اختصار شرح خواهیم داد.در این نوشتار می‌خواهیم انواع بیمه را بررسی کرده، مهم‌ترین نکات هر کدام را مرور کرده و دانش کلی خود را نسبت به تقسیم بندی انواع بیمه نامه افزایش دهیم؛ پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با انواع بیمه ها تا انتهای مطلب ما را همراهی کرده و ابهامات خود در این زمینه را رفع کنید

انواع بیمه اشخاص

در بیمه اشخاص، شرکت بیمه‌کننده تعهد می‌کند که در صورت وقوع هر نوع حادثه برای فرد، به فرد و یا افراد تحت تکفل او، مبلغ مشخصی را پرداخت کرده و از آن‌ها حمایت کند. در واقع افراد با استفاده از بیمه اشخاص، این اطمینان را پیدا می‌کنند که در صورت وقوع حوادث ناگوار، یک منبع مالی معتبر از آن‌ها و یا خانواده‌شان حمایت خواهد کرد. بیمه اشخاص به چند دسته اصلی تقسیم می‌شود که هر کدام برای یک شرایط خاص در نظر گرفته شده. در ادامه سه مورد از مهم‌ترین آن‌ها را به منظور آشنایی با انواع بیمه ها بررسی می‌کنیم.

بیمه عمر و سرمایه گذاری

در بیمه نامه عمر، مبلغ مشخصی در قرارداد تعیین شده و فرد به شرکت بیمه تعهد می‌دهد که این مبلغ را به‌صورت ماهانه و در یک بازه زمانی معین، به شرکت بیمه پرداخت کند و در عوض آن، تسهیلات مختلفی را در زمان حیات و یا در صورت فوت، برای بازمانده‌های خود دریافت کند. مبلغ پرداختی از سوی فرد و البته بازه زمانی پرداخت حق بیمه، در طی قرارداد و با توجه به بندهای مختلف آن تعیین خواهد شد.عوامل مختلفی هم‌چون سن فرد، جنسیت، وضعیت سلامت و تاریخچه سلامت خانوادگی او، شغل و محیط کار، همه جزو موارد مهم تاثیرگذار بر مبلغ بیمه و نحوه تعهد شرکت بیمه به فرد خواهند بود. خرید بیمه عمر خود به بخش‌های فرعی‌تری هم‌چون بیمه تمام عمر، بیمه عمر زمانی، بیمه عمر انفرادی و مشترک و چندین مورد دیگر تقسیم می‌شود که می‌توانید با توجه به نوع نیاز خود، مناسب‌ترین نوع را برگزینید.

انواع بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی اساسی‌ترین بیمه از انواع بیمه نامه در دنیا است و بیشترین کاربرد ممکن را نیز دارد. در این نوع بیمه، هزینه درمان انواع بیماری‌های مختلف از بیماری‌های ساده هم‌چون سرماخوردگی تا مشکلات بزرگ‌‌تر، تحت پوشش شرکت بیمه قرار گرفته و با توجه به نوع قرارداد، بخشی از هزینه‌ها یا تمام آن‌ها را در برمی‌گیرد. بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح، بیمه تکمیلی، بیمه کمیته امداد و چندین بیمه دیگر، همه بخشی از بیمه درمانی هستند.

این سه مورد از انواع بیمه نامه را که بررسی کردیم، مهم‌ترین دسته‌بندی‌های موجود در بخش بیمه اشخاص هستند که هر کدام از آن‌ها، حوادثی را در بر می‌گیرند که برای خود افراد رخ می‌دهد. بیمه عمر، بیمه حادثه و بیمه تکمیلی، خود شامل چندین زیرشاخه دیگر بوده که با شرایط اختصاصی از سوی شرکت‌های بیمه‌گر ارائه می‌شود. بنابراین اگر قصد بیمه‌کردن خود را دارید، اولین گام این است که بیمه اشخاص را بررسی کرده و مناسب‌ترین مورد را برای خود و خانواده‌تان در نظر بگیرید.البته فراموش نکنید که حوادث متنوع صرفا سلامتی افراد را تهدید نمی‌کنند و در اغلب موارد، اموال ما نیز در پی وقوع حوادث آسیب می‌بینند. در این رابطه چه بیمه‌هایی وجود دارند؟

بیمه حوادث

بیمه حوادث با در تقسیم بندی انواع بیمه یکی از مشهورترین انواع بیمه است و بر طبق آن، در صورت وقوع حوادث ناگوار، بیمه هزینه‌های مرتبط با خطر فوت یا نقص عضو را پرداخت می‌کند. این نوع بیمه شامل انواع خطرات شغلی، حرفه‌ای، ورزشی، ماموریت، مسافرت و انواع موارد دیگر شده و خطرات از کارافتادگی موقت، بستری‌شدن، هزینه‌های پزشکی ناشی از صدمات و جراحات را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.بیمه حوادث را همه ما در زمان مدرسه تجربه کرده و در آن زمان، تحت پوشش آن قرار داشتیم. البته باید بدانید که این نوع بیمه حتما به زمان طولانی مثلا یک سال نیاز ندارد و با توجه به فعالیت و خطرات احتمالی فعلی، می‌توانید تنها برای چند روز تحت پوشش این بیمه قرار بگیرید.

کلام پایینی

بی‌شک هیچ‌کدام از ما قادر به پیش‌بینی حوادث نیستیم و رخ‌دادن حوادث یک مسئله کاملا غیر قابل اجتناب است. بیمه‌ها برای حمایت از ما در این مواقع ایجاد شده‌اند و ما می‌توانیم با توجه به تقسیم بندی انواع بیمه و با استفاده از انواع بیمه‌های مرتبط، بخشی از هزینه‌ها و خسارات ناشی از حوادث را از طریق بیمه‌ها به‌دست آوریم. بیمه اشخاص، بیمه اموال و البته بیمه مسئولیت،سه دسته از مهم‌ترین بیمه‌های موجود هستند که در این نوشتار هر کدام از آن‌ها را به‌اختصار بررسی کردیم.پیشنهاد ما این است که با توجه به نوع زندگی، حرفه و البته میزان اموال خود، حتما بیمه‌های مختلف را بررسی کرده و متناسب‌ترین آن‌ها را خریداری کنید تا در زمان وقوع مشکل، تنها نگرانی شما حفاظت از خود و خانواده باشد و مسائل مالی، بخش اعظم ذهن شما را درگیر نکند.

شرکت بیمه سامان اصفهان در تمامی زمینه های بیمه ای به ویژه پوشش هایی مثل؛ (بیمه عمر و بیمه حوادث، بیمه کرونا، بیمه تکمیلی درمان انفرادی و خانواده، مسئولیت، مهندسی و بیمه تجهیزات الکترونیک ) دارای تجربه ی بسیار و امکانات گسترده بوده و سال ها در تلاش است تا بهترین خدمات را با کمترین حق بیمه تحت عنوان بیمه نامه های مختلف به هم وطنان عزیز خود ارائه نماید،امید است با عنایت پروردگار ایران زمین بتوانیم همچنان در راه خدمت به مردم شریف کشورمان کوشا باشیم .

شما عزیزان می توانید جهت آشانایی بیشتر با شرکت حامیان فرتاک سامان به عنوان نماینده حقوقی بیمه سامان اصفهان، به صفحه رسمی شرکت در پلتفرم اینستاگرام مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم