بیمه کرونا سامان که به نوعی با سلامت افراد پیوند خورده است، زیر شاخه بیمه اشخاص و بیمه درمان محسوب می‌شود.

فراگیر شدن ویروس کرونا!!!

با شیوع ویروس کووید ۱۹، ترس و اضطراب همگان را درگیر کرد. مگر می‌شود از کرونا صحبت کرد و به پیشگیری یا تامین هزینه‌های درمان با بیمه کرونا توجه نکرد؟

طبق گزارشات پزشکی منتشر شده ، اولین نکته در پیشگیری‌ از این بیماری، رعایت فاصله اجتماعی و دیگر پروتکل‌های بهداشتی است. ولی در صورت ابتلا، باید به فکر درمان و پوشش هزینه‌های نه چندان پایین آن باشیم. خوشبختانه شرکت‌های بیمه‌ای نظیر بیمه سامان اصفهان در صدد کاهش درد هزینه های درمان برای افراد بوده‌اند. لذا بیمه کرونا به عنوان راهکاری جهت پوشش ریسک‌های این پاندمی مطرح شده است. وقتی صحبت از خرید این بیمه نامه می‌شود، می توانیم به پوشش‌ها یا مزایای آن توجه کنیم.

می‌دانید پوشش های بیمه کرونایی نظیر بیمه کرونای سامان چیست؟

خدای نکرده در صورت ابتلا به این بیماری، بیمه کرونا را از چه شرکتی و چگونه می توان خریداری کرد؟

برای دانستن پاسخ این سوالات در ادامه متن با ما همراه باشید.

 بیمه سامان حامی بیمه‌گزاران در شرایط کرونا

هر رخداد فاجعه باری نظیرکرونا تاثیرات مستقیم و غیرمستقیمی بر زندگی افراد جامعه دارد. بیماری‌های حاد نظیر کرونا علاوه بر درد خود با هزینه‌های درمان نیز همراه هستند. چنین امری بار مالی و روانی شدیدی بر خانواده ها دارد.شرکت‌های بیمه برای کاهش بار مالی و روحی هزینه‌ها، انواع مختلفی از رشته‌های بیمه را ارائه کرده‌اند.به عنوان مثال، بیمه تکمیلی، رشته بیمه‌ای زیرشاخه بیمه اشخاص است. شرکت بیمه سامان با توجه ویژه به مساله کرونا بیمه کرونای خود را با شرایط زیر ارائه کرد.

خرید بیمه کرونای سامان چه مزایایی دارد؟

بیماری کرونا به خودی خود از نظر روانی تاثیر بسیار نامطلوبی بر افراد دارد. مساله کشف نشدگی درمان آن نیز مزید بر علت بوده و سبب می‌شود بسیاری از افراد حتی از شنیدن نام کرونا، پانیک را تجربه کنند. شرکت بیمه سامان به علاوه پوشش‌های یادشده، با ارائه رشته بیمه کرونا حامیان فرتاک سامان درصدد تحقق مسئولیت اجتماعی خویش در قبال بیمه‌گزاران است. این رشته بیمه‌ای می‌تواند از بار روحی و مالی بیماری کرونا بکاهد. حال ببینیم که پوشش‌های بیمه کرونا چیست؟

پوشش‌های بیمه کرونای سامان

وقتی از بیمه صحبت می‌کنیم، مساله پوشش خسارات مطرح می‌گردد. بیمه کرونای سامان که به نوعی با سلامت افراد پیوند خورده است، زیرشاخه بیمه اشخاص و بیمه درمان محسوب می‌شود. از پوشش‌های این رشته بیمه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱) پرداخت هزینه بستری و درمان بیمارستانی بیماری کرونا تا سقف ۲۰ میلیون تومان

در صورت حاد بودن بیماری کرونا و درگیر شدن ریه افراد، احتمال بستری در بیمارستان بسیار زیاد است. از آن جا که زمان این بیماری و ناقل بودن طولانی است، پس انتظار می‌رود که تعداد روزهای بستری در بیمارستان، طولانی باشد.

۲) پرداخت مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به عنوان هزینه مرخصی استعلاجی

یکی از ویژگی‌های بیماری کرونا، انتقال سریع آن است. لذا دوره قرنطینه ۱۴ روزه برای این بیماری در نظر گرفته شده است. به علاوه گاهی ۷ روز نیز به این دوره درمان جهت اطمینان ۱۰۰% عدم انتقال بیماری اضافه می‌شود. دوره قرنطینه مساوی با عدم حضور فرد در محیط کار و عدم کسب درآمد است. لذا بیمه سامان با اندیشیدن به این مساله، به ازای هر روز جاماندن بیمار از کار، پرداخت مبلغ ۳۰۰ هزارتومان را در پوشش‌های این بیمه لحاظ کرده است.

۳) پوشش خسارت فوت بیمار کرونایی به میزان ۲۰۰ میلیون تومان

با نگاهی به آمار جهانی و اخبار، متوجه می‌شویم که ریسک مرگ در بیماران کرونایی بسیار بالاست. با اینکه سن، جنسیت مذکر و عفونت‌های داخلی در فوت بر اثر بیماری COVID19 تاثیرگذار است، ولی گاهی از مرگ گریزی نیست. شرکت بیمه سامان، پوشش خسارت فوت ۲۰۰ میلیون تومانی را برای بیمه‌گزاران متوفی مبتلا به کرونا لحاظ کرده است.

چگونگی تهیه بیمه ؟!!

خطر کرونا بیخ گوش همه ماست. چه بسیار افرادی که از بیماری خود اطلاع نداشته‌اند و در عرض مدت زمان کوتاهی پس از بیماری، جان خود را دست داده‌اند. پس احتیاط شرط عقل به نظر می‌رسد. مشاوران متخصص بیمه خرید بیمه کرونا را پیشنهاد می‌کنند. شما می‌توانید بیمه کرونای سامان را از سامانه‌های خرید آنلاین بیمه نظیر سایت رسمی حامیان فرتاک سامان و یا پیج اینستاگرام آن تهیه نمایید. سایت حامیان فرتاک سامان یکی از کارگزاری‌ها و سامانه معتبر استعلام، مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه نظیر بیمه درمان، بیمه اموال، بیمه اشخاص نظیر بیمه کرونا است.

با ورود به صفحه استعلام و خرید بیمه کرونا در سایت ، ضمن وارد کردن مشخصات سنی، امکان مقایسه طرح‌ها و شرایط مختلف بیمه کرونای سامان وجود دارد. سپس می‌توانید بهترین بیمه کرونا را در تطابق با نیاز خود انتخاب  و خرید آنلاین بیمه را در چند ثانیه تجربه نمایید.

فرانشیز بیمه کرونا

حذف فرانشیز از هزینه‌های بستری و درمان در این بیمه‌نامه را مزیت رقابتی آن خواند و افزود: فرد بیمه‌شده در پایان دوره درمان با ارائه فاکتورهای بیمارستانی به شرکت بیمه سامان، مبلغ کل هزینه‌ها را به‌طور کامل دریافت خواهد کرد و سهم بیمار در این بیمه‌نامه صفر است. معاون اداره نظارت بر صدور بیمه نامه عمر و حوادث شرکت بیمه سامان ادامه داد: بیمار با داشتن بیمه کرونای بیمه سامان برای بستری شدن در بیمارستان به داشتن معرفی‌نامه نیازی ندارد، بلکه می‌تواند پس از بستری‌ شدن و بهبودی کامل، برای دریافت هزینه‌ها مستقیما به شرکت مراجعه و بر اساس ارقام اعلامی‌ مرکز درمانی، خسارت خود را دریافت کند.

ملاپور با اشاره به اینکه بیمه سامان برای پرداخت هزینه درمان بیماران کرونایی، میان بستری شدن در بیمارستان‌های خصوصی یا دولتی تفاوتی قائل نیست، اظهار کرد: بیمه سامان هزینه‌های درمان بیمه شده را مطابق قرارداد منعقدشده میان شرکت و بیمه‌گذار پرداخت خواهد کرد. او تاکید کرد که مثبت شدن نتیجه آزمایش تشخیص مولکولی روی یکی از نمونه‌های تنفسی اصلی در یکی از آزمایشگاه‌های مرجع کشور، وجود CPR غیرطبیعی یا شواهد مثبت بیماری در سی‌تی‌اسکن در کنار بستری بیمارستانی بیمه شده و درمان با داروهای آنتی‌وایرال، تنها شروط پرداخت خسارت درمان کرونا توسط بیمه سامان است.

معاون اداره نظارت بر صدور بیمه‌نامه‌های عمر و حوادث شرکت بیمه سامان دوره انتظار برای پوشش بیماری کرونا در این بیمه‌نامه را ۱۴ روز از تاریخ صدور اعلام و خاطرنشان کرد که هزینه آزمایش تست کرونا در تعهدات شرکت بیمه‌گر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم