تشدید خطر در بیمه بدنه چیست؟؟ وچه کاربردی دارد؟!

تشدید ریسک در بیمه بدنه
تشدید ریسک در بیمه بدنه

اعلام تشدید خطر

شما زمانی که اقدام به خرید بیمه بدنه می نمایید باید در مورد تمامی ویژگی های آن اطلاعات خود را افزایش دهید تا از این طریق با آگاهی بیشتری از بیمه خود استفاده کنید. در واقع باید بدانید زمان خرید  بیمه خودرو هم بهتر است با تمامی ویژگی های این بیمه آشنایی لازم را به دست آورید و سپس خرید خود را انجام دهید. هر یک از انواع بیمه بر اساس شرایطی که دارند امکان دارد اعلام تشدید خطر در بیمه بدنه نمایند

شما هم باید نسبت به این مورد اطلاعات بیشتری داشته باشید. اگر روش خرید آنلاین بیمه را انتخاب کرده باشید و بیمه خود را به صورت آنلاین خریداری کنید بدون شک زمان خرید بیمه بدنه با تمامی ویژگی ها و نکاتی که در مورد این تشدید می باشد آشنایی لازم را به دست می آورید. بنابراین شما می توانید با وارد شدن به سایت بیمه سامان اصفهان اطلاعات خود را در مورد شرایط اعلام خطر افزایش دهید.

خرید بیمه بدنه

در هر زمانی که اقدام به خرید بیمه بدنه می نمایید خودروی خود را در برابر خطراتی که امکان دارد خودرو را تهدید نماید ایمن می سازید. در واقع باید بدانید خرید این بیمه بیشتر از حد تصور شما ضروری می باشد و بهتر است نسبت به خرید آن حساسیت نسبتا بیشتری به خرج دهید. شرایطی که برای خرید این بیمه وجود دارد را شما پیش از خرید باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا از این طریق اطلاعاتتان را در مورد شرایط تشدید خطر در بیمه بدنه هم افزایش بیشتری دهید.

بعضی از مهمترین شرایط که شما باید به آن آشنایی داشته باشید عبارت است از

۱. اساس قرارداد بیمه

زمانی که شما خرید بیمه بدنه را انجام می دهید قراردادی میان شرکت حامیان فرتاک سامان  و شما منعقد خواهد شد که کتبی است و باید به آن عمل نمایید . در این قرارداد همه شرایط با جزئیات دقیق بیان شده است و باید اطلاعات خود را در مورد آن افزایش دهید تا بتوانید به خوبی آن را تنظیم نمایید. طبق مقررات و استانداردهایی که هر یک از انواع شرکت های بیمه از جمله بیمه سامان اصفهان، دارند شما باید از انجام دادن مواردی که بیمه شما را به خطر می اندازد دوری نمایید .

بیمه بدنه بسیاری از موارد را پوشش دهی نمی کند و اگر بخواهید از آنها استفاده کنید بیمه به شما هزینه آنها را نخواهد پرداخت. بنابراین طبق شرایطی که وجود دارد اعلام خطر آن پوشش ها را گزارش می دهد تا هرگز اشتباهاتی را انجام ندهید و مجبور به پرداخت هزینه از سمت خودتان نشوید.

۲. اصطلاحات | تشدید خطر در بیمه بدنه

زمان خرید بیمه بدنه برای اینکه با موارد تشدید خطر و قوانین بیمه آشنایی داشته باشید بهتر است با اصطلاحاتی که در بیمه وجود دارد آشنایی بیشتری به دست آورید تا از طریق به خوبی بتوانید از شرایط بیمه خود استفاده کنید.

بعضی  از این اصطلاحات که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید آگاهی بیشتری در مورد آنها داشته باشید عبارت است از :

– بیمه گر

فراموش نکنید که شرکت بیمه ای که شما خرید بیمه بدنه خود را از آن انجام می دهید نامش در بیمه نامه شما درج خواهد شد. و این شرکت بر اساس قوانین و استانداردهایی که برای خود تعیین نموده است در صورت صدمه و آسیب به ماشین، خسارت هایی را به شما پرداخت خواهد کرد که سقف مشخصی نیز دارد. شما می توانید در بین انواع شرکت بیمه یکی را که بیشتر با نیازهای شما مطابقت دارد را انتخاب نمایید و بیمه بدنه خودروی خود را از این شرکت خریداری نمایید.

شرکت حامیان فرتاک سامان نیز به عنوان نماینده حقوقی، با توجه به سوابق معتبر و همچنین ارائه طرح های مطابق با نیاز بیمه گذار میتواند یکی از بهترین انتخاب ها جهت خریداری بیمه نامه عمر و بیمه بدنه باشد.ضمنا این  شرکت موظف است در صورت آسیب و خسارت به خودرو هزینه تعمیر آن را نیز تا سقف مورد نظر قرارداد، پرداخت نماید.

– بیمه گذار

بیمه گذار در واقع  یکی از اشخاص حقوقی و یا حقیقی می باشد که مالک خودرو می باشد و می خواهد خرید بیمه بدنه را انجام دهد. پرداخت کردن حق بیمه یکی از مواردی می باشد که بیمه گذار باید به آن متعهد باشد تا در این صورت بتواند از خدمات شرکت بیمه استفاده کند. شرکت بیمه اگر شما در طول یک سال خسارتی به ماشین تان وارد نکنید و از بیمه خسارتی هم دریافت ننمایید به شما برای خرید بعدی تخفیف می دهد.

-دینفع

شما زمان خرید بیمه بدنه می توانید نام شخصی را در بیمه نامه خود درج کنید که در صورت نبود شم خسارت را پرداخت کنید. شما قادر خواهید بود نام هر فردی که مایل هستید را در این بخش وارد کنید و این مورد اختیاری است.

– حق بیمه | تشدید خطر در بیمه بدنه

مبلغی که شما باید به بیمه گر و یا همان شرکت بیمه پرداخت کنید در قرارداد شما وضع می شود و موظف هستید که آن را به بیمه ارائه دهید.

– موضوع بیمه

هر یک از وسیله های نقلیه ای که شما اقدام به خرید بیمه بدنه برای آن وسیله می کنید دارای ویژگی های مشخص شده ای می باشد که در قرارداد وضع می گردد. موضوع بیمه یکی از مهمترین مواردی می باشد که باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید و تمامی موارد خودروی خود را در آن وارد کنید تا بتوانید در صورت خسارت از پوشش های بیمه استفاده نمایید.

شما عزیزان می توانید جهت آشنایی با بیمه عمر مقالات سایت را مشاهده فرمایید.

فرانشیز | تشدید خطر در بیمه بدنه

بخشی از خسارتی که برای تعمیر خودرو پرداخت می شود و به عهده بیمه گذار است را فرانشیز می گویند. شما باید زمان خریداری بیمه بدنه برای خودروی خود به مقدار فرانشیز بیمه توجه زیادی داشته باشید. البته که اگر می خواهید فرانشیز بیشتری دریافت کنید باید حق بیمه بیشتری را هم به بیمه پرداخت کنید.

جهت آشنایی بیشتر با اصطلاح فرانشیز می توانید به صفحه اینستاگرامی حامیان فرتاک سامان مراجعه فرمایید و از محتوا آموزشی دیدن فرمایید

– مدت اعتبار بیمه نامه | تشدید خطر در بیمه بدنه

شروع و پایان بیمه نامه در این قسمت باید وارد شود و شما می توانید آن را مشاهده کنید. در صورتی که مدت بیمه نامه شما رو به اتمام باشد باید آن را تمدید کنید. در صورت وارد شدن خسارت به ماشین شما بیمه هزینه آن را پرداخت می کند، ولی باید بدانید اگر اعتبار بیمه نامه تان تمام شده باشد هزینه ای را پرداخت نخواهد کرد.

بنابراین نسبت به تاریخ و اعتبار بیمه نامه توجه زیادی داشته باشید. خسارت هایی که تحت پوشش بیمه هستند را باید زمان خرید بیمه بدنه به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا بهترین و مناسب ترین آن را خریداری کنید. همچنین فراموش نکنید که تشدید خطر در بیمه بدنه را به شرکت بیمه اطلاع دهید.

اصل داوری

هرگونه اختلاف بین بیمه گر و بیمه گذار ، به ویژه از نظر فنی، ترجیحا”در مرحله نخست از طریق توافق و سازش انجام می گیرد . طرفین قرارداد به ویژه بیمه گر ،علاقه ای به طرح دعوا در دادگاه ندارند. زیرا اولا”مراحل رسیدگی طولانی است و ثانیا”ممکن است به اعتبار حرفه ای و حسن شهرت شرکت بیمه لطمه وارد شود .اگر اختلاف و عدم توافق طرفین در شمول یا عدم شمول قرارداد یا میزان خسارت از طریق سازش امکانپذیر نباشد موضوع به داوری ارجاع می گردد. مزیت داوری در این است که اولا”به دور از تشریفات دست و پا گیر اداری و کم هزینه است و ثانیا”داوران به عنوان نماینده حقوقی  اغلب از میان افراد صاحبنظر فنی و مدیران بازنشسته یا شاغل متخصص در امر بیمه و موضوع مورداختلاف طرفین انتخاب می شوند. شرایط داوری در شرایط بیمه نامه درج می شود اگر طرفین توافق کنند موضوع به یک داور واحد ارجاع می شود در غیر اینصورت هر یک از طرفین اختلاف ،یک داورانتخاب می کند که مشترکا”به موضوع اختلاف رسیدگی نماید .در این مرحله نیز اگر موضوع اختلاف حل نشود یا داوران در مورد نکته خاصی هم رای نباشند سر داوران انتخاب می شود که به موضوع رسیدگی می کند و رای هیات داوران به طرفین برای اجرا ابلاغ می شود.

برسی قوانین تصویب شده توسط قانون گذار:

بیمه‌گذار باید برای جلوگیری از خسارت مراقبتی را که عادتا هرکس از مال خود می‌نماید نسبت به موضوع بیمه نیز بنماید و در صورت نزدیک شدن حادثه یا وقوع آن اقداماتی را که برای جلوگیری از سرایت و توسعه خسارت لازم است بعمل آورد . اولین زمان امکان و منتهی در ظرف پنج روز از تاریخ اطلاع خود از وقوع حادثه بیمه‌گر را مطلع سازد و در غیر این صورت بیمه‌گر مسئول نخواهد بود مگر آنکه بیمه‌گذار ثابت کند که بواسطه حوادثی که خارج از اختیار او بوده است اطلاع به بیمه‌گر در مدت مقرر برای او مقدور نبوده است .
هزینه هایی که بیمه‌گذار برای جلوگیری از توسعه خسارت می‌نماید بر فرض که منتج به نتیجه نشود بعهده بیمه‌گر خواهد بود ولی هر گاه بین طرفین در موضوع لزوم مخارج مزبوره یا تناسب آن با موضوع بیمه اختلافی ایجاد شود حل اختلاف به حکم یا محکمه رجوع می شود.
در نتیجه هرگاه بیمه‌گذار در نتیجه عمل خود خطری را که به مناسبت آن بیمه منعقد شده است تشدید کند یا یکی از کیفیات آن بیمه منعقد شده است تشدید کند یا یکی از کیفیات یا وضعیت موضوع بیمه را به طوری تغییر دهد که اگر وضعیت مزبور قبل از قرارداد موجود بود بیمه‌گر حاضر برای انعقاد قرارداد با شرایط مذکوره در قرارداد نمی‌گشت باید بیمه‌گر را بلافاصله از آن مستحضر کند – اگر تشدید خطر یا تغییر وضعیت موضوع بیمه در نتیجه عمل بیمه‌گذار نباشد مشارالیه باید مراتب را در ظرف ده روز از تاریخ اطلاع خود رسما به بیمه‌گر اعلام کند .
در هر دو مورد مذکور در فوق بیمه گر به عنوان نماینده حقوقی حق دارد اضافه حق بیمه را معین نموده به بیمه‌گذار پیشنهاد کند و در صورتی‌که بیمه‌گذار حاضر برای قبولی و پرداخت آن نشود قرارداد را فسخ کند و اگر تشدید خطر در نتیجه عمل خود بیمه‌گذار باشدخسارات وارده را نیز از مجرای محاکم عمومی از او مطالبه کند و چنانچه که بیمه گر پس از اطلاع تشدید خطر به نحوی از انحاء رضایت به بقاء عقد قراداد داده باشد مثل آنکه اقساطی از وجه بیمه را پس از اطلاع از مراتب از بیمه‌گذار قبول کرده یا خسارت بعد از وقوع حادثه به او پرداخته باشد دیگر نمی‌تواند به مراتب مذکوره استناد کند، وصول اقساط حق بیمه بعد از اطلاع از تشدید خطر یا پرداخت خسارت پس از وقوع حادثه و نحو آن دلیل بر رضایت بیمه‌گر به بقاء‌ قرارداد می‌باشد.

ضمن سپاس از همراهی شما عزیزان، از شما دعوت می نماییم که جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله بیمه تکمیلی را نیز مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم