بیمه عمر بیمه نامه ‌ای است که تنوع مختلفی دارد و هر یک از اقسام مختلف آن کاربردهای ویژه ای دارد. و بیمه‌گزار میتواند با داشتن این بیمه نامه در صورت حیات از مزایایمختلف آن بهره‌مند گردد و اگر هم فوت نماید ، خانواده و ذی‌نفعان او شامل بخشی از آن مزایا خواهند شد.

بیمه عمر اصفهان
بیمه عمر اصفهان

 انواع بیمه عمر

طبق آنچه گفته شد بیمه عمر دارای انواع متنوعی است که هریک دارای ویژگی‌های منحصربه ‌فردی هستند. انواع بیمه‌های عمر عبارتند از:

بیمه عمر زمان دار

این نوع از بیمه نامه فقط در صورت مرگ بیمه‌گزار امتیازاتی برای ذی‌نفعان او دارد و برای خود بیمه‌گزار در طی حیاتش کاربرد خاصی ندارد. در واقع  ماهیت این بیمه این چنین است که بیمه‌گزار برای مدت زمان مشخص این بیمه را تهیه می نماید؛و چنان  چه که طی آن بازه ی زمانی مشخص فوت نماید، مبالغی با عنوان سرمایه مرگ به ذی‌نفعان  وی تعلق خواهد گرفت ؛ و در غیر این صورت هیچ حقی به بیمه‌گزار و یا وابستگانش تعلق نخواهد گرفت.

بیمه تمام عمر

در این نوع از بیمه نامه ، بعد از مرگ بیمه‌گزار ، سرمایه وی به وابستگان و وارثان قانونی او خواهد رسید.

بیمه عمر مانده بدهکار

بیمه نامه این چنینی کاربرد بسیار مناسبی برای اشخاصی دارد که وام و یا تسهیلات دریافت می‌ نمایند. با داشتن چنین بیمه ای و چنان چه ‌که بیمه‌گزار از نهاد و یا سازمان خاصی وامی دریافت نموده باشد و قبل از پایان اقساط آن متاسفانه فوت نماید، بیمه موظف است که الباقی اقساط  بیمه گزار را پرداخت بنماید . در نتیجه وثیقه بیمه‌گزار از بین نخواهد رفت و به خانواده او یا دیگر ذی النفعانش بعد از مرگ وی فشاری وارد نخواهد شد

سرمایه گذاری

اصلی ترین بخش بیمه عمر در واقع همین نوع سرمایه گذاری آن است و شاید حتی بتوان در پاسخ به آنچه که از معنا و مفهوم این بیمه نامه پرسش می شود و یا پیرامون آنکه این نوع بیمه نامه چه مزایا و امتیازاتی دارد، بیمه عمر و یا سرمایه‌گذاری را معرفی نمود و به بررسی ابعاد مختلف آن پرداخت.

 این بیمه نامه همان گونه که از عنوان آن کاملا مشخص و مبرهن است بیشتر با اهداف سرمایه‌گذاری و با توجه به قدرت و داشتن پوشش‌های متنوع انتخاب می شود .

این نوع از بیمه نامه عمر هم در صورت مرگ بیمه گزار و هم در صورت حیات وی  تا پایان قرارداد امضا شده توسط طرفین ، امتیازاتی برای او و ذی نفعانش خواهد داشت.

بیمه‌گزار در پایان مدت تعهد نامه خود مبالغی را تحت عنوان اندوخته خود از شرکت بیمه دریافت خواهد کرد . این مبالغ حاصل پرداخت حق بیمه‌ها و سودی خواهد بود که به وی تعلق می گیرد

.فراموش نکنید در صورتی که هم بیمه‌گزار قبل از پایان تعهد بیمه نامه خود فوت نماید ، مبالغی تحت عنوان  سرمایه مرگ  به وراث و وابستگان اوتعلق خواهد گرفت

مزایای بیمه عمر سامان

قطعا شرکت برتر ارائه دهنده بیمه نامه عمر، بیمه عمر سامان خواهد بود چرا که از امتیازات و پوشش دهی های متنوع و کاربردی ای برخوردار است، از جمله مزایای بیمه سامان اصفهان می توانیم به گزینه های زیر اشاره کنیم :

پرداخت سود های مشارکتی ۴۵ درصد در سال هزار و سیصد و نود هشت

 ارائه پوشش برای تعداد بیشتری از امراض علاوه بر امراض خاص تحت پوشش بیمه نامه عمر از جمله ام اس ، الزایمر ، گرفتگی رگ و..

پرداخت مستمری بعد از پایان مدت قرارداد

 برداشت از اندوخته بعد از سال دوم تعهد بیمه نامه تا ۹۰ درصد اندوخته

برخورداری از همه ی مزایای بیمه عمر

برای آشنایی بیشتر با مزایای این نوع بیمه نامه به صفحه اینستاگرام حامیان فرتاک سامان مراجعه بفرمایید.

بیمه نامه عمر معلم

بیمه گذاران بیمه نامه معلم می توانند از همه امتیازات  این نوع بیمه نامه استفاده کنند . از جمله مزایای این بیمه نامه معلم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دریافت وام بدون ضامن
  • امکان برداشت از اندوخته این بیمه نامه
  • ارائه تمامی پوشش های این بیمه نامه
  • امکان تغییر ذینفع بیمه نامه
  • امکان تغییر حق بیمه و مدت بیمه نامه
  • و تمامی مزایای بیمه نامه عمر

عوامل تعیین کننده شرایط بیمه‌عمر:

سن

مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده حق‌بیمه در پروسه صدور بیمه‌ های عمر که در ان اشخاص به عنوان نماینده حقوقی در سن های متفاوت ریسک‌ های مختلفی را تجربه می‌ نمایند و توانایی جسمی اشخاص برای انجام فعالیت کاری نیز بسیار متنوع است. و به همین دلیل سبب ایجاد شرایط و موقعیت های مختلف در تنظیم بیمه عمر می‌شود.

جنسیت

به طور علمی اثبات شده که زنان در کل جهان، از طول عمر نسبتا بیشتری از مردان برخوردارند. که این مهم می‌تواند در تعیین نرخ و یا شرایط بیمه‌ نامه عمر نقش بسیار موثر و تعیین کننده ای داشته باشد.

تاریخچه سلامت خانوادگی

بیمه عمر به واسطه داشتن پوشش مریضی ها و بیماری های خاص مورد توجه بسیاری از اشخاص قرار گرفته است. و شرکت‌های بیمه برای کاهش ریسک و یا ادامه حیات قبل از صدور هر نوع از بیمه‌نامه های عمر وضعیت سلامت اعضای خانواده و سابقه سلامت خانوادگی آن ها را با دقت و تحقیق بسیار بررسی می‌ نماید.

شغل و محیط کار

سبک شغل و یا میزان خطر پذیری محیط کار، یک عامل  بسیار موثر و تعیین‌کننده در بیمه‌ نامه های عمر است. و مدت اعتبار و یا مبلغ حق‌بیمه این بیمه نامه با توجه به موقعیت های مختلف کاری تعیین می‌شود که هر چه قدر میزان خطر ویا  ریسک بیشتری داشته باشد به طبع حق‌بیمه بالاتری نیز دارد.

نرخ حق‌بیمه

  این فاکتور مهم با توجه به نوع بیمه‌نامه عمر و موقعیت های فردی تعیین شده و علاوه بر این سه فاکتور زیر نیز در تعیین نرخ حق بیمه بسیار موثر هستند.

جدول مرگ و میر

 جدولی خوهد بود  که آمار از مرگ و میر جمعیت جامعه ، سن فوت ، امید به زندگی و … را برای انتقال اطلاعات ارائه می‌ نماید . شرکت‌های مختلف بیمه برای تشخیص حداکثر سن بیمه‌نامه عمر و یا سایر فاکتور های مورد تعهد بیمه نامه به این گونه از جداول مراجعه می‌ نمایند .

مقدار سود

به سرمایه ها‌ی افراد در این بیمه نامه، سود های ثابتی با نام سود تضمینی تعلق خواهد گرفت . درصد سود تضمینی برای دوسال ابتدایی ۱۶%، دوسال دوم ۱۳% و از سال پنجم به بعد ۱۰% خواهد بود . علاوه بر آن سود تضمینی سودی با نام سود مشارکتی هم  به درصدهای سود اضافه خواهد شد

صدمه دیدن در هنگام دفاع مشروع یا نجات اشخاص و دارایی‌ها

خسارات و حادثه‌هایی که در اثر بلایای طبیعی مانند فوران آتش نشان‌ها، زلزله و سیل اتفاق می‌افتد. در بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای پوشش داده نمی‌شود، اما جدیداً برخی از شرکت‌ها از جمله شرکت‌های بیمه از جمله حامیان فرتاک سامان و غیره در طرح‌های جدید خود این حوادث را به منظور یک پوشش اضافی در نظر می گیرند و بیمه گذار می‌تواند آن را در صورت تمایل انتخاب کند. البته این نوع پوشش ناشی از حادثه بازده ی مشخصی ندارد و بلافاصله بعد از شروع بیمه نامه این پوشش نیز فعال است و می‌توانید از آن استفاده کنید.

کلام آخر

حقیقتی که وجود دارد این است که بیمه عمر را نمی‌توان به عنوان بیمه درمان تکمیلی جایگزین کرد. توصیه‌ای که در این خصوص به شما داریم این است که در صورت امکان می‌توانید برای آسایش و اطمینان خاطر خود شما هر دو بیمه را خریداری کنید و از خدمات آن استفاده کنید. در صورتی که تنها قادر خواهید بود که از یکی از این دو بیمه نامه را خریداری کنید پیشنهاد می‌کنیم که بیمه عمر را خریداری کنید. زیرا موارد گسترده‌تری را تحت پوشش قرار می دهد.

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای خرید بیمه عمر و بیمه تکمیلی خرید به صورت آنلاین یا اینترنتی است که شما می توانید بهترین و مناسب‌ترین بیمه نامه عمر را بر اساس شرایط و نیازهای خود از طریق این لینک انتخاب و خریداری کنید.

سپاس از همراهی شما…

بیمه سامان چشم اندازی برای آینده جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم