تفاوت بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر

تفاوت بیمه درمان تکمیلی با بیمه عمر سوال بسیاری از مخاطبان سایت بود در نتیجه تصمیم گرفتیم که  این مقاله را به تشریح این موضوع اختصاص دهیم.

تفاوت بیمه درمان تکمیلی با بیمه عمر
تفاوت بیمه درمان تکمیلی با بیمه عمر

بیمه درمانی مناسب

امروزه با افزایش بسیار شدید هزینه های درمانی و پزشکی و یا حتی هزینه های مربوط به بستری در بیمارستان ها، یکی از مهمترین دغدغه های سرپرست خانوار تأمین این هزینه ها است. خیلی از افراد سعی می کنند که این مبالغ را از طریق تهیه و یا انتخاب یک بیمه درمانی مناسب که به وقت نیاز، و در شرایط اورژانسی و بیماری بهتر بتواند آن ها را حمایت کند ، تأمین کنند!اما با توجه به این حقیقت که متاسفانه اکثر افراد جامعه در مورد بیمه اطلاعات جامع و کافی ندارند، در نتیجه نمی دانند که تفاوت های نسبتا عمده ای ما بین بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر وجود دارد.

تصور اشتباه

برخی دیگر از اشخاص به اشتباه  تصور می کنند که با تهیه بیمه نامه عمر تحت پوشش بیمه تکمیلی نیز قرار خواهند گرفت و یا بر عکس با خرید بیمه تکمیلی میتوانند از مزایای بیمه عمر نیز استفاده کنند.هردو این تصور بسیار غلط بوده و در ادامه مقاله به طور کامل با تفاوت های این دو نوع بیمه نامه (تفاوت بیمه درمان تکمیلی با بیمه عمر) آشنا خواهیم شد.

بیمه عمر چیست؟

در واقع بیمه عمر یک نوع پس انداز و یا سرمایه گذاری برای آینده خواهد بود که البته به جز دریافت سود و یا سرمایه گذاری ، شرکت بیمه مورد نظر در برابر اتفاقات و یا حوادثی که به صورت غیر قابل پیش بینی انجام می گردد، مثل: ( فوت طبیعی، فوت در اثر حوادث، و یا نقص عضو، از کار افتادگی ، بیماری های خاص و یا … )وظیفه پوشش دهی و یا حمایت از شما را بر عهده خواهد داشت.

البته شاید بد نباشه که یادآوری کنیم که طبق مقاله (  بیمه عمر  ) نقص عضو و یا بیماری های خاص جز پوشش های اضافی تلقی می گردنند و انتخاب آن ها به عهده شخص بیمه گذار خواهد بود. اگر شما پوشش ها و یا سقف تهدات نسبتا بیشتری برای بیمه نامه خود انتخاب نمایید، تاثیری بر روی میزان مبلغ حق بیمه پرداختی شما نخواهد داشت ولی در نهایت سرمایه نهایی بیمه عمر را کاهش خواهد داد.

بیمه درمان تکمیلی چیست ؟

فراموش نشود که بیمه تکمیلی صرفا برای جبران مبالغ پرداختی جهت درمان کاربرد خواهد داشت و اصلا شبیه بیمه نامه های عمر نیست.  و این بدین معناست که حتی اگر طی دوره بیمه نامه تکمیلی هیچ استفاده ای از مفاد تحت پوشش آن نکرده باشید، با پایان مدت بیمه نامه ، حق بیمه شما نیز از بین خواهد رفت و جهت تمدید آن باید که دوباره حق بیمه را پرداخت نمایید . در نتیجه دارای بیمه تکمیلی بودن هیچ سابقه بیمه ای برای شما ایجاد نخواهد کرد.

از سری مزایای بیمه تکمیلی این است که به صورت یکساله و به شکل گروهی، خانواده گی و یا فردی نیز ارائه می گردد. در واقع شرکت های مختلف بیمه طرح های متفاوتی جهت این بیمه نامه ارائه می نمایند که از لحاظ پوشش دهی و یا سقف تعهد با یک دیگر تفاوت دارند. ولی به طور معمول در بیمه های تکمیلی مبالغ پرداختی درمانی رایج مثل: ( بستری ها ، جراحی ها ، خدمات آزمایشگاهی ، انواع جراجی های سرپایی ، زایمان ها و یا دارو و دان پزشکی و … ) مورد پوشش دهی قرار خواهند گرفت.

انواع پوشش دهی ها در بیمه عمر

خب با توجه به شرایط اقتصادی ویژه اکثر افراد از اقشار مختلف جامعه تمایل به خرید بیمه نامه های عمر و تکمیلی دارند اما یه سری از محدودیت های مالی و اقتصادی مانع از انجام این کار می شود.

با توجه به این علت سعی می کنیم که در این مقاله به برسی پاسخ این سوال که : ( آیا می شود از بیمه های عمر برای پوشش های درمانی نیز استفاده کرد یا خیر؟ ) بپردازیم !

در بیمه نامه های عمر د نوع مختلف از پوشش ها وجود دارد که به هزینه های درمانی و بستری مربوط می گردد.

۱_ پوشش هزینه های پزشکی منشا گرفته از حوادث

۲_ پوشش امراض خاص

پوشش هزینه های پزشکی

این نوع از پوشش دهی بیمه در واقع یکی از پوشش های اضافی این بیمه نامه محسوب می گردد و شما عزیزان می توانید در هنگام خرید بیمه عمر این پوشش را نیز به بیمه نامه خود  انتخاب و اضافه نمایید. در این نوع از پوشش دهی ها هزینه های مربوط به درمانی که به از وقوع حوادث: ( بی قصد و دخالت و تاثیر بیمه گذار ) ایجاد گشته باشد ، تا سقف مورد تعهد و از پیش تعیین شده پرداخت خواهد شد.

حوادث مربوط به این نوع پوشش شامل نمونه های زیر می شود :

۱_غرق شدن

۲_ مسمومیت با گاز ، اسید و یا مواد خورنده

۳_ مبتلا به بیماری های ویروسی و یا باکتریایی شدن ( بیمه کرونا )

۴_در زمان دفاع مشروط  دچار آسیب شدن و یا نجات افراد و یا اموال

یادآوری یک نکته مهم !

حوادث مختلفی که در پس حوادثی مثل سیل ، آتشفشان و زلزله اتفاق می افتند ، در اکثر شرکت ها و برند های مختلف بیمه تحت پوشش قرار نخواهند گرفت اما با افتخار در شرکت حامیان فرتاک سامان طرح جدیدی ارائه شده است که این قبیل حوادث را نیز به عنوان یک پوشش اضافه در نظر گرفته است و به بیمه گذار حق انتخاب آن را داده است. پوشش های مربوط به هزینه های پزشکی در اثر حادثه دوره انتظار نخواهد داشت و همزمان با شروع بیمه نامه این پوشش نیز فعال خواهد شد.

بیمه سامان اصفهان در جهت رفاه بیمه گذاران محترم قصد دارد تا خلاهای موجود را به طور کامل بر طرف نموده بهترین و جامع ترین بیمه نامه ها را در اختیار آن ها قرار دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین استفاده از آموزش های مربوط به انواع بیمه نامه، با صفحه اینستاگرامی حامیان فرتاک سامان همراه باشید.

پوشش امراض در بیمه عمر

در این نوع پوششش مبالغ مربوط به بیماری های خاص و درمان پرداخت خواهد شد . در واقع منظور از بیماری های خاص در اکثر شرکت های ارائه کننده بیمه ۵ بیماری : ( انواع سرطان، سکته قلبی ، سکته مغزی، جراحی باز قلب ، پیوند اعضای اصلی بدن)  تلقی می گردد.

 چه بیمه ای برای پوشش دهی هزینه های درمانی بخریم؟

در اصل طبق آنچه که پیش از این گفته  شد و در این مقاله نیز به طور مفصل به برسی آن پرداختیم ، بیمه عمر جایگزین مناسبی برای بیمه تکمیلی نخواهد بود و توصیه ما به شما عزیزان آن است که جهت حفط رفاه و آسایش خود در صورت امکان تحت پوشش هر دو نوع بیمه نامه قرار بگیرید اما چنان چه که به هر دلیلی تنها یک انتخاب برای این موضوع دارید ما به دلیل کامل بودن پوشش امراض بیماری های خاص، بیمه عمر سامان را به شما معرفی می کنیم.

 

سپاس از همراهی شما عزیزان…!

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم