بیمه خانه امن ، طرح شگفت انگیز بیمه سامان اصفهان که خانه و کاشانه شما را در برابر بسیاری از خطرات محفوظ می دارد!

بیمه خانه امن

بیمه خانه امن

بیمه خانه امن طرح شگفت انگیز بیمه سامان اصفهان که خانه و کاشانه شما را در برابر بسیاری از خطرات محفوظ می دارد! پیش از این در مطلب بیمه زلزله به طور مفصل پیرامون بیمه آتش سوزی صحبت کرده ایم! بهتر است بدانید که بیمه خانه امن طرح کامل تر شده بیمه آتش سوزی می باشد!به طوری که این بیمه نامه توانسته است تمامی نقاط ضعف هایی که در بیمه نامه آتش سوزی وجود داشت را ترمیم و بازیابی و اصلاح نماید.بیمه خانه امن سامان، مجموعه ای از انواع مزایا و پوشش دهی های کاربردی و موثر می باشد که به حفظ حریم خانه و امنیت کامل آن کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

تفاوت بیمه آتش سوزی و بیمه خانه امن:

اصولا در صدور بیمه‌نامه‌ آتش‌سوزی‌ باید سه‌ اصل‌ حسن‌ نیت‌، نفع‌ بیمه‌ای‌ و اصل‌ جبران‌خسارت‌ وجود داشته‌ باشد تا بیمه‌نامه‌ بر اصول‌ صحیح‌ و درستی‌ استوار باشد، زیرا بیمه‌گذار موظف‌است‌ کلیه‌ سئوالات‌ مندرج‌ در فرم‌ پیشنهاد بیمه‌ آتش‌سوزی‌ را براساس‌ حسن‌ نیت‌ و با دقت‌ پاسخ‌ دهد.در عوض‌ بیمه‌گرموظف‌ است‌ که‌ در صورت‌ بروز حریق‌ و ایجاد خسارت‌، حداکثر خسارات‌ مالی‌ حادث‌شده‌ را باتوجه‌ به‌ شرایط بیمه‌ نامه، و مشروط بر این‌ که‌ از سرمایه‌ بیمه‌ای‌ تجاوزنکند در وجه‌ بیمه‌گذاربپردازد. اولین‌ مرحله‌ رسیدگی‌ به‌ خسارت‌ اعلام‌ شده‌، توسط بیمه‌گر همان‌ توجیه‌ و رسیدگی‌ به‌ مسئله‌نفع‌ بیمه‌ای‌ بیمه‌گذار در مورد بیمه‌ است‌. دربیمه‌نامه‌ آتش‌سوزی‌، نه‌ تنها خطرات‌ مستقیم‌ ناشی‌ از آتش‌سوزی‌ تحت‌ پوشش‌ قرار دارد، بلکه‌خسارات‌ غیرمستقیم‌ ناشی‌ از نشت‌ حرارت‌، دود، خاکستر، آب‌، مواد شیمیایی‌ آتش‌نشانی‌ و خراب‌شدن‌ مورد بیمه‌ هم‌ دارای‌ پوشش‌ بیمه‌ای‌ است‌.

بیمه خانه امن چه خطراتی را پوشش خواهد داد؟

بیمه خانه امن هم شبیه به بیمه آتش سوزی؛خطرهایی همچون آتش سوزی، انفجار های مهیب،سیل،صاعقه،سرقت با شکست حرز، مسئولیت در قبال اشخاص ثالث (( همسایگان مجاور))ف غرامت فوت، نقص عضو و فرآیند معالجه بیمه گذار و دیگر اعضای خانواده ساکن در محل بیمه شده و هزینه اجاره اسکان موقت بیمه گذار و دیگر اعضا خانواده؛پوشش های اصلی ارائه شده توسط این بیمه نامه می باشد.همچنین بیمه گذار مجاز به افزایش سرمایه بیمه نامه تا پنج برابر است . لازم به ذکر است که حق بیمه کل بیمه نامه نیز به همان نسبت افزایش می یابد.

خطرات اضافی

ساختمان ، تاسیسات و اثاثیه را می توان علاوه بر خطرهای مندرج در طرح ۱ و ۲ خانه امن در مقابل خطرات زیر با پرداخت حق بیمه اضافی بیمه نمود:

 • زلزله و آتشفشان
 • ترکیدن لوله آب
 •  طوفان و تندباد
 •  سقوط هواپیما
 • ضایعات ناشی از ذوب برف و آب باران

بیمه سامان در راستای رفاه حال مشتریان، خرید بیمه آنلاین، بدون نیاز به بازدید و صدور آنی بیمه آتش‌سوزی (خانه امن سامان) را از طریق وب سایت رسمی فرتاک، فراهم کرده است. همچنین متقاضیان می توانندبا مراجعه حضوری به شرکت حامیان فرتاک سامان، بیمه زلزله را از نماینده حقوقی بیمه تهیه نمایند.

شرح چگونگی پوشش دهی بیمه در زمان طوفان و زلزله!

ایران جزو ۱۰ کشور زلزله‌خیز جهان است. از میان ۴۰ نوع بلایای طبیعی، ۳۱ نوع آن در ایران محقق می‌شود. آخرین گزارش منتشر شده در جهان بیانگر این است که ایران با ۲۳۵ حادثه طبیعی و فنی طی ۴۲ سال گذشته، یازدهمین کشور حادثه‌خیز جهان شناخته شده است.کارگزار بیمه پس از ارائه بیمه خانه امن سامان، متعهد می گردد که در صورت رخدادهایی همچون طوفان و یا زلزله، موارد زیر را پوشش داده و بر روند به ثمر رسیدن آن نظارت جامع و کامل داشته باشد!!!

 • سرمایه ساختمان و تاسیسات به مبلغ ۳۰ میلیون تومان
 •  سرمایه اثاثیه به مبلغ ۱۰ میلیون تومان
 • خسارت وارده به همسایگان در صورت تحقق هریک از خطرات اعلام شده از سوی خانه بیمه شده تا سقف ۲۰ میلیون تومان
 •  غرامت فوت و نقص عضو اشخاص مجاز به اقامت در محل بیمه شده
 •  هزینه پزشکی اشخاص مجاز به اقامت در محل بیمه شده

خسارت وارده به همسایگان به این معنی که اگر مثلا آتش سوزی از خانه بیمه شده به همسایگان مجاور سرایت کند به غیر از پرداخت هزینه های بازسازی خانه بیمه شده، غرامت منزل همسایه نیز توسط بیمه سامان تا سقف اعلام شده پرداخت می گردد.غرامت فوت و نقص عضو اشخاص مجاز به اقامت در محل بیمه شده در صورت تحقق هریک از خطرات تحت پوشش هرکدام تا مبلغ ۱۰ میلیون تومان و جمعا به مبلغ ۴۰ میلیون تومان.هزینه پزشکی اشخاص مجاز به اقامت در محل بیمه شده در صورت تحقق هریک از خطرات تحت پوشش بیمه سامان به هر کدام تا مبلغ یک میلیون تومان و جمعا به مبلغ ۴ میلیون تومان پرداخت خواهد کرد.در صورت تحقق هریک از خطرات تحت پوشش اگر محل بیمه شده قابل سکونت نباشد، هزینه اسکان و اجاره موقت ساکنین تا سقف ۶ میلیون تومان پرداخت می شود.

نکات لازم الاجرا در هنگام خطر :

بیمه نامه شما مهمترین سندی می باشد که برای دریافت منافع بیمه لازم است.بنابراین بهتر است:
 • آن را در صندوق های نسوز،صندوقهای امانات و یا محلی خارج از خانه نگهداری کنید.-فاکتور وسایل مصرفی از قبیل فرش،لوازم الکتریکی،طلا و … را در کنار بیمه نامه نگهداری کنید.
 • محل بیمه نامه را به شخصی که اعتماد دارید اطلاع دهید تا در مواقع ضروری قابل دستیابی باشد.
 • استفاده از وسایل ایمنی مانند کپسول آتش نشانی ،جعبه کمکهای اولیه و… را در ذهن خود تمرین کنید تا در مواقع خطر، به موقع به کار آید.
 • در خرید بیمه نامه چگونگی اعمال قاعده نسبی خسارت را از عامل فروش جویا شوید.
 • بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه،در صورتیکه مالی به کمتر از قیمت واقعی بیمه شده باشد،بیمه گر فقط به تناسب مبلغی که بیمه کرده است با قیمت واقعی مال ،مسئول خسارت  خواهد بود.

خانه و اثاثیه شما میتواند بخش مهمی از سرمایه و دارایی شما در زندگیتان باشد. با بیمه نامه های منازل مسکونی سامان میتوانید امنیت این سرمایه ارزشمند را تامین کنید!چنانچه قصد خرید بیمه خانه امن  یا آتش سوزی و زلزله برای خود را دارید، می‌توانید به حامیان فرتاک سامان اعتماد کنید.کارشناسان ما با ارائه مشاوره رایگان، بهترین طرح‌های بیمه تکمیلی ارائه شده توسط شرکت‌ بیمه سامان را به شما توصیه خواهند کرد..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم