بیمه درمان خانواده سامان،بیمه تکمیلی از انواع بیمه‌های مرتبط با سلامت انسان است و از انواع بیمه اشخاص به شمار می‌رود.

بیمه درمان خانواده سامان

با شرکت بیمه سامان در اواخر سال ۱۳۸۳ فعالیت خود در زمینه ارائه طراح های بیمه ای به شهروندان را آغاز نمود. این شرکت بیمه تا به امروز در تمامی زمینه ها از جمله خرید بیمه عمر، بیمه تکمیلی درمان ، بیمه مسئولیت، بیمه آتش سوزی و زلزله و…؛ فعالیت های بسیار چشمگیری داشته است که در طی نگارش این مطلب سعی شده است، تا شما کاربران عزیز با انواع مزایای بیمه تکمیلی و جزئیات مربوط به این طرح بیمه ای آشنا گردید، پس با حامیان فرتاک سامان همراه باشید.

بیمه تکمیلی در شرکت سامان

حامیان فرتاک سامان، بیمه درمان تکمیلی را در سه گروه خانواده گروهی و انفرادی ارائه می نماید. البته نا گفته نماند بیمه درمان خانواده سامان همان بیمه تکمیلی انفرادی است که بسته به تعداد اعضای خانواده شامل تخفیفات ویژه میگردد. همانطور که پیش از این اشاره شد، قصد داریم شما را با جزئیات بیمه تکمیلی سامان آشنا کنیم . راهنمای جامع و کامل برای خرید بیمه درمان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.پس تا پایان مطلب بیمه سامان اصفهان را همراهی بفرمایید.برخی از شرکت‌های بیمه خرید بیمه تکمیلی را منوط به داشتن بیمه پایه می‌دانند. اما افرادی که بیمه پایه مانند بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه نیروهای مسلح و … ندارند می‌توانند بیمه تکمیلی انفرادی سامان را خریداری کنند.البته در صورت نداشتن بیمه پایه، قیمت طرح‌ها نسبت به آن چه در جداول فوق وجود دارد ۱۸% افزایش خواهد داشت.

بیمه تکمیلی خانواده

انواع پوشش بیمه ای

 • هزینه‌ بستری در بیمارستان، آنژیوگرافی قلب، رادیوتراپی، شیمی درمانی، مراکز جراحی محدود، Day Care و انواع سنگ شکن در بیمارستان
 • جراحی‌های مهم به‌جز جراحی ستون فقرات
 • هزینه زایمان
 • هزینه‌های پاراکلینیکی
 • هزینه مربوط به عمل‌های سرپایی
 • هزینه عیوب انکساری چشم
 • هزینه خدمات آزمایشگاهی
 • هزینه ویزیت، دارو و خدماتی که نیاز به بستری شدن نیست
 • هزینه آمبولانس
 • دندانپزشکی (به جز خدمات زیبایی دندان)
 • هزینه درمان نازایی و ناباروری، میکرو اینجکشن،,..
 • هزینه خرید عینک و سمعک
 • ارائه پوشش بلایای طبیعی
 • هزینه مربوط به تست‌های غربالگری

شرایط بیمه تکمیلی سامان

 • بیمه خانواده یکی از انواع بیمه‌های درمان است که در آن تمامی اعضای خانواده می‌توانند بدون اینکه بیمه تامین اجتماعی‌شان از یک‌جا رد شود و با پرداخت حق بیمه به‌صورت جداگانه از خدمات بیمه درمان تکمیلی بهره‌مند شوند.
 • در بیمه تکمیلی خانواده تعداد افراد متقاضی مهم نیست.
 • حق بیمه در این نوع بیمه از بیمه تکمیلی گروهی بیشتر و عموما پوشش‌های آن کمتر است.
 • بیمه درمان تکمیلی انفرادی
 • در بیمه تکمیلی انفرادی پوشش‌ها به‌صورت کامل در اختیار فرد متقاضی قرار می‌گیرد.
 • برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی نیازی به داشتن بیمه تامین اجتماعی یا هر نوع بیمه پایه دیگری نیست و در عوض مقدار فرانشیز در آن بیشتر است.

جهت استفاده از آمورش های رایگان درمورد انواع بیمه نامه ها و دیگر نکات مربوط به بیمه تکمیلی به صفحه رسمی حامیان فرتاک سامان در پلتفرم اینستاگرام مراجعه فرمایید.

پوشش بیمه تکمیلی انفرادی[بیمه درمان خانواده سامان]

در طی سال های اخیر علاوه بر بیمه درمان گروهی و ارائه ی بیمه تکمیلی انفرادی نیز در دستور کار شرکت های ارائه کننده ی بیمه قرار گرفت، بهتر است بدانیم که بیمه تکمیلی انفرادی برای افرادی مناسب است که کارمند و یا زیرمجموعه هیچ ارگانی نباشند و مشغول فعالیت در هیچ یک از شرکت های موجود نیز نباشند وو در صورت استخدام و فعالیت در هریک از شرکت هایی که تعداد پرسنل آن بیش از ۱۵ نفرمی باشد، استفاده از بیمه تکمیلی گروهی بسیار بیشتر از استفاده از بیمه تکمیلی انفرادی توصیه می گردد. چرا که مزایا، شرایط تسهیلات، و خدمات ارائه شده در ببخش گروهی و یا شرکتی بسیار بیشتر است، بیمه انفرادی می باشد.

در بیمه سامان نیز مشابه سایر شرکت‌هایی که بیمه تکمیلی انفرادی ارائه می‌کنند، همه بیمه شده‌ها ملزم هستند که یک فرم پیشنهاد بیمه درمان و یک فرم پرسشنامه سلامت از پیش آماده‌ای را تکمیل نمایند.این فرم وضعیت سلامتی فرد را به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌دهد و بیمه شدگان موظف هستند با صداقت کامل این فرم را پر کنند. پس از تکمیل این فرم، پزشک معتمد بیمه سامان آن را بررسی کرده و در برخی مواقع به دلیل تشخیص ریسک، ممکن است آن فرد بیمه نشود و یا برخی از پوشش‌ها برای او مستثنی گردد.به صورت کلی در بیمه‌های درمان انفرادی هزینه مربوط به بیماری‌های مربوط به قبل از خرید بیمه نامه تحت پوشش قرار نمی‌گیرد.برای خرید بیمه آنلاین می توانید به وبسایت حامیان فرتاک سامان مراجعه فرمایید.

محدودیت سنی

بیمه درمان انفرادی سامان برای افراد زیر ۷۰ سال قابل استفاده است و به افراد با سن بیشتر ارائه نمی‌گردد. البته تعرفه مربوط به بازه‌های سنی مختلف متفاوت است و با افزایش سن حق بیمه بیشتری در نظر گرفته می‌شود.تمامی طرح‌های بیمه سامان به جز طرح نسیم امکان پرداخت اقساطی را دارند. شرایط پرداخت قسطی به این صورت است که بیمه گذار می‎‌بایست ۳۰% کل مبلغ را به صورت نقدی و در ابتدا و مابقی را طی ۶ فقره چک در ۶ ماه متوالی پرداخت نماید. پرداخت نقدی نیز شامل ۱۰% تخفیف می‌گرد.کاربران عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر دراین رابطه با حامیان فرتاک سامان ارتباط گرفته و نسبت به خرید بیمه آنلاین اقدام فرمایند.

تحویل خسارت از بیمه سامان

در صورتی که بیمه انفرادی سامان دارید و یا در شرکت کوچکی بیمه هستید (معمولا زیر ۵۰۰ نفر) بررسی و واریز پرونده‌های خسارت شما توسط شرکت درمانت انجام می‌شود. در این صورت شما باید مدارک پزشکی و مستندات لازم را به واحدهای خسارت بیمه سامان، شعب این بیمه یا درمانت تحویل دهید. دفاتر درمانت در شهرهای مختلف واقع در شعب بیمه همان شهر است. به طور مثال شما می‌توانید مدارک خسارت خود را به شعبه بیمه سامان اصفهان، شیراز، کرج، تبریز یا تهران تحویل دهید. خسارت شما معمولا طی حدود ۲۰ روز بعد محاسبه و پرداخت می‌شود.اما چنانچه از طریق یک شرکت بزرگ بیمه دارید، خسارت شما توسط کارشناسان شرکت کمک رسان ایران بررسی می‌گردد. در این صورت به اصطلاح گفته می‌شود که شما بیمه تکمیلی سامان دارید. با توجه به برند و تجربه سامان، این شرکت خدمات بهتری نسبت به دیگر شرکت های ارائه کننده بیمه، به بیمه شدگان ارائه می‌کند.

چنانچه قصد خرید بیمه تکمیلی یا بیمه عمر برای شرکت خود را دارید، می‌توانید به حامیان فرتاک سامان اعتماد کنید.کارشناسان ما با ارائه مشاوره رایگان، بهترین طرح‌های بیمه تکمیلی ارائه شده توسط شرکت‌ بیمه سامان را به شما توصیه خواهند کرد..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم