بیمه سامان نطنز نیز درجهت رفاه حال بیمه شوندگان محترم و در راستای اعتلای خدمات خود، طرح متفاوتی از بیمه عمر را ارائه نمود.

بیمه سامان نطنز
 

چرا به بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نیازمند هستیم ؟

بیمه‌ عمر و زندگی یکی از راهکارهای مناسب برای جبران فجایع مالی و جانی است که در طول زندگی هرفردی ممکن است برای او پیش بیاید. اتفاقات مختلفی ازجمله مرگ زودهنگام، از کاراُفتادگی، رکود اقتصادی، نداشتن پس‌انداز و حوادث دیگر که می‌تواند افراد را درموقعیت‌های بحرانی قرار دهد، ممکن است کاملا ناگهانی به سراغ فرد بیاید ولی در صورتی که شما تدابیر مناسبی از جمله خرید بیمه عمر برای مقابله با این فجایع را اتخاذ کرده باشید، می‌توانید به راحتی از آن‌ها عبور کنید.

بعضی مواقع خریداران بیمه از مجموعه بیمه سامان نطنز،  به دلیل نداشتن اطلاعات کامل و شفاف و یا آگاه نبودن از شرایط عمومی بیمه عمر، پس از خرید و یا هنگام دریافت خسارت و استفاده از پوشش‌های آن به دلیل انتخاب نامناسبی که داشته اند از خرید خود پشیمان می‌شوند. بنابراین قبل از خرید بیمه عمر نسبت به کسب اطلاعات کافی در مورد آن اقدام کنید

مزایایی که بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه سامان نطنز برای بیمه گذاران خود ارائه می کند را می توان به ترتیب زیر بیان کرد:

  • پوشش ها: پوشش های ارزنده بیمه ای که این بیمه نامه ارائه می کند می تواند برای بیمه گذار و بیمه شده بسیار ارزشمند باشد، مهمتر از همه این که پوشش های بیمه عمر فقط در محدوده جغرافیایی ایران نبوده و اگر اتفاقی در هر نقطه از جهان برای فرد بیافتد که تحت پوشش بیمه عمر باشد با این بیمه نامه قابل پرداخت می باشد.
  • معافیت مالیاتی: از مهم ترین ویژگی های بیمه عمر معاف بودن این بیمه  نامه از پرداخت مالیات می باشد،  سرمایه ای که برای ذینفعان می باشد و یا اندوخته بیمه نامه که برای فرد تشکیل می شود نیز بر اساس ماده ۱۳۶ قانون مالیات‌‌های مستقیم، سرمایه بیمه عمر و همچنین اندوخته حاصل از ‌‌سرمایه‌گذاری‌‌های صورت گرفته، تماما از پرداخت مالیات معاف می‌باشند.
  • تعیین ذینفعان بیمه نامه بر اساس خواسته بیمه گذار : در بیمه عمر بیمه گذار این امکان را دارد که ذینفعان بیمه نامه را مشخص نماید و یا حتی در طول داشتن بیمه نامه ذینفعان خود را تغییر دهد.
  • منعطف بودن بیمه عمر و سرمایه گذاری: با توجه به شرایط بیمه عمر، این بیمه نامه بسیار منعطف بوده و برخی از گزینه های این بیمه  نامه را می توان در طول مدت داشتن این بیمه  نامه تغییر داد از جمله میزان حق بیمه، نحوه پرداخت، تعداد اقساط، میزان و تعداد پوشش ها  و … .
  • فسخ بیمه عمر: بیمه گذار می تواند در هر زمان که بخواهد بیمه نامه را فسخ کرده و ارزش بازخریدی بیمه نامه خود را بر اساس مبلغ درج شده در جدول بیمه  نامه دریافت نماید.
  • دریافت وام بدون نیاز به ضامن : سرمایه گذاری که در بیمه نامه عمر شکل می گیرد، به عنوان یک سرمایه و دارایی در دسترس بیمه گذار است و وی می تواند در صورت نیاز درصدی از اندوخته خود را وام بگیرد. وام این بیمه نامه نیاز به ضامن ندارد  و در زمان دریافت وام پوشش های بیمه نامه همچنان برای فرد برقرار می باشد.

درصورت تمایل جهت آشنایی بیشتر با دیگر مزایا بیمه عمر میتوانید به صفحه رسمی حامیان فرتاک سامان در پلتفرم اینستاگرام، مراجعه فرمایید.

درصورت تاخیر در پرداخت ، بیمه گذار شامل جریمه میگردد یا خیر؟

خیر، ولی با توجه به شرایط عمومی در صورتی که اندوخته بیمه نامه ، هزینه های بیمه گری را پاسخگو نباشد بیمه نامه به حالت تعلیق در می آید و با توجه به شرایط عمومی برخود می شود.

استفاده کنندگان بیمه عمر پس از فوت بیمه گذار چه کسانی هستند؟

ذینفعان در صورت فوت بیمه شده

آیا بیمه های عمر معاف از مالیات می باشند؟

اندوخته بیمه نامه و سرمایه فوت از پرداخت مالیات مستقیم معاف است.

مزیت بیمه عمر و سرمایه گذاری به بیمه تامین اجتماعی چیست؟

بیمه های اندوخته ساز، سرمایه فوت علاوه بر اندوخته دارند ولی بیمه های تأمین اجتماعی اندوخته ندارند.

بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان حداقل پس از گذشت ۱۰ سال و بدون محدودیت سنی قابل تبدیل به مستمری می باشد. ولی بیمه تامین اجتماعی شرایط زمانی و سنی بیشتری دارد.

مزیت بیمه عمر با توجه به اینکه بعد از مدت پنج الی ده سال ارزش پول کاهش می یابد و سرمایه ذخیره شده ارزش آنچنانی ندارد چیست؟

با توجه به انعطاف پذیر بودن بیمه عمر بیمه سامان نطنز ، برای اینکه ارزش پول در آینده کاهش نیابد می توان نرخ تعدیل برای سرمایه فوت و حق بیمه انتخاب نمود.

حقوق مستمری از محل عمر چه تفاوتی با حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی دارد؟

حقوق مستمری بیمه عمر از محل اندوخته هر بیمه گذار پرداخت می شود و با توجه به شرایط سنی و مبلغ حق بیمه متغیر خواهد بود ولی حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی بر اساس مبلغ  پرداختی ثابت خواهد بود.

برای گرفتن وام چه ضمانت هایی لازم است و مدت زمان وام وبازپرداخت آن چگونه است ؟

فقط تکمیل فرم درخواست توسط بیمه گذار کافی می باشد، چون اندوخته بیمه نامه به عنوان وثیقه در نظر گرفته می شود. مدت زمان پرداخت وام ده روز کاری می باشد و بازپرداخت وام طی ۲ قسط در یک سال می باشد یعنی اقساط شش ماهه و در صورتیکه مبلغ وام بیش از ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان باشد طی ۴ قسط در ۲ سال(اقساط ۶ ماهه) ، در صورت عدم پرداخت اقساط وام جریمه درکرد در نظر گرفته می شود( ۲۵%)

آیا وجه بیمه عمر از سوی بستانکاران متوفی قابل توقیف است؟

با توجه به تعریف خرید بیمه عمر که مطابق آن بیمه گذار، ذینفع یا ذینفعان را در زمان قرارداد معرفی می کند و بیمه گر مکلف می گردد پس از فوت، وجه متعلقه را به ذینفع/ ذینفعان (ثالث) پرداخت کند این حق، حق ثابت و مسلم ذینفع است و لذا به هیچ روی، حق و مال بیمه گذار نیست تا مشمول اموال حین الفوت او و به عبارت روشن تر، مشمول ماترک شود .

بنابراین، وجه بیمه عمر از سوی بستانکاران متوفی قابل توقیف نیست.

آیا می توان سرمایه بیمه عمررا افزایش و یا کاهش داد؟

بله در سررسید صدور بیمه نامه و پرداخت کامل حق بیمه

اگر کسی اطلاعات پرسشنامه را به غلط پرنماید چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

مطابق شرایط عمومی بند ۳ برخورد می گردد.

شرایط بازخرید بیمه نامه چیست؟

بازخرید از پایان سال اول به بعد  انجام می شود .که بیمه گذار باید فرم مربوطه را تکمیل و همراه اصل بیمه نامه جهت بازخرید ارائه نماید.

پس از پایان مدت قرارداد بیمه عمر، بازپرداخت بیمه عمر به چه صورت خواهد بود؟

مبلغ اندوخته صندوق +سود قطعی

ضمانت سود آوری و نرخ سود بیمه عمر چقدر میباشد ؟

سه صندوق پرریسک ۱۲% کم ریسک ۱۵% و ریسک متوسط ۱۴%

نرخ بهره وام دریافتی از اندوخته بیمه عمر چقدر است؟

بر اساس نرخ مصوب بانک مرکزی تعیین میشود.

در بیمه عمر تشکیل سرمایه حداقل حق بیمه در سال چقدر می باشد؟

۱۰۰ هزار تومان میباشد.

یکی از مواردی که موجب آرامش خاطر ما می گردد، اطمینان از تامین مالی آینده و بازماندگانمان است. اگر با انواع مختلف بیمه عمر که در بالا به آنها و مزیت‌هایشان اشاره کردیم آشنا باشید، ممکن است یکی از این بیمه‌ها را انتخاب کنید. همیشه برای انتخاب آگاهانه نیاز به تحقیق و اطلاعات زیادی دارید. برای همین موضوع می‌توانید مقاله های مربوط به بیمه عمر از جمله مقاله: خرید بیمه عمر را مطالعه فرمایید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم