شرایط بیمه تکمیلی سامان،انواع بیمه تکمیلی، بیمه تکمیلی درمان خانواده و بیمه تکمیلی زایمان، دوره انتظار پوشش زایمان در بیمه تکمیلی چیست؟

شرایط بیمه تکمیلی سامان

شرایط بیمه تکمیلی سامان

همانطورکه می دانید سلامتی بزرگترین نعمت و برکت الهی در زندگی است و تضمین آن اهمیت بسیار زیادی در زندگی خواهد داشت.در مواقع بروز بیماری ها و یا مشکلاتی از این دست،باید در اولین فرصت به فکر درمان سریع و علاج بیماری ها بود.متاسفانه در طی سال ها اخیر در اثر نوسان بازار و تورم هزینه های درمانی بسیار سرسام آور شده اند و به طور مثال یک کارمند پایه ای دولت، نمی تواند هزینه درمان یک بیماری خاص را به طور کامل پرداخت نماید.از این رومیتوان از بیمه تکمیلی کمک گرفت. بیمه سامان اصفهان در تلاش است که در طی این مقاله به اغلب سوال شما همچون: شرایط بیمه تکمیلی سامان،انواع بیمه تکمیلی، بیمه تکمیلی درمان خانواده و  بیمه تکمیلی زایمان، دوره انتظار پوشش زایمان در بیمه تکمیلی و غیره به طور کامل پاسخ دهد. پس تا پایان مطلب لطفا با حامیان فرتاک سامان همراه باشید.

تعریف بیمه تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی در واقع همان بیمه تکمیلی و یا بیمه تکمیلی درمان می باشد . رسالت ان بیمه نامه جبران خسارت های مربوط به انواع هزینه های درمانی می باشد.فرد بیمه شده در هنگام ابتلا به بیماری می تواند اغلب هزینه های مربوط به روند درمانی خود که شامل : بستری، دارو و غیره می باشد را به بیمه نامه تکمیلی درمان بسپارد.برای بهره مندی از انواع خدمات بیمه تکمیلی باید ابتدا قرارداد بیمه یا بیمه نامه را از بیمه سامان بادرود خریداری کنید و در طی سال حق بیمه مصوب را بپردازید. خرید بیمه تکمیلی درمان به نوعی آینده نگری محسوب می شود و می تواند در هنگام بیماری و فشارهای روحی و اضطراب باعث اطمینان خاطر شما گردد.پس در صورتی که به سلامتی خود اهمیت می دهید، لطفا نسبت به خرید بیمه تکمیلی نیز اقدام فرمایید. بیمه تکمیلی درمان ضامن سلامتی شما خواهد بود.

شرایط مربوط به بیمه تکمیلی درمان

همانطور که پیش از این در تقسیم بندی انواع بیمه اشاره شد؛ هر نوع بیمه نامه شرایط ویژه مطابق با پوشش دهی خود را دارد.در واقع حتی برای خرید برخی از انواع بیمه نامه ها شروط معینی وجود دارد. به عنوان مثال می توان از این موضوع یاد کرد که: در صورت برخورداری متقاضی بیمه نامه از انواع دفترچه های درمانی مثل دفترچه تأمین اجتماعی،از خرید بیمه تکمیلی تأمین اجتماعی منع خواهد شد. البته فرد متقاضی می تواند بیمه تکمیلی درمانی مد نظر خود را از شرکت های بیمه مختلف به صورت گروهی، و یا بیمه تکمیلی انفرادی، خریداری نماید.

معرفی انواع بیمه نامه های تکمیلی درمان

رسالت بیمه تکمیلی، تحت پوشش قرار دادن مبالغی بیشتر از سقف تعهدات بیمه نامه های اصلی می باشد که در صورت توافق شرکت بیمه و متقاضی در هنگام بروز مشکلات، این مبالغ پرداخت خواهد شد.فراموش نشود که در صورت تمایل به برخورداری از خدمات بیمه تکمیلی، ابتدا باید زیر مجموعه یکی از بیمه های درمانی اصلی قرار گرفته و سپس نسبت به خرید بیمه نامه تکمیلی و انجام امور مربوطه و یا دریافت خسارت،اقدام نمایید.

انواع بیمه نامه های تکمیلی درمان

 • ۱-بیمه تکمیلی انفرادی
 • ۲-زایمان
 • ۳-بازنشستگی
 • ۴-خانواده
 • ۵-گروهی

بیمه تکمیلی انفرادی

در بیمه تکمیلی انفرادی با انتخاب پوشش‌ های متفاوت مبلغ حق بیمه هر پوشش تعیین شده و برای به دست آمدن هزینه و قیمت بیمه درمان کافیست که جمع حق بیمه هر پوشش محاسبه گردد، که البته شرکت‌های ارائه دهنده بیمه درمان انفرادی برای سهولت بیمه گذار هزینه بیمه درمان را از ابتدا با پوشش‌هایی که شامل می‌شود محاسبه و اعلام می‌کنند. در نظر داشته باشیم که فرانشیز و دوره انتظار در قیمت و هزینه بیمه درمان تاثیرگذار است. همچنین بیمه درمان تکمیلی با توجه به سن افرادی که تحت پوشش قرار می‌گیرند هزینه متفاوتی دارد. حق بیمه درمان انفرادی بسته به شرکت بیمه، به صورت سالیانه و نهایتا در چند قسط قابل تسویه است.

فرانشیز

معمولا در بیمه بخشی از خسارت را خود فرد یعنی بیمه‌گذار باید پرداخت کند. به این مبلغ فرانشیز می گویند. معمولا بیمه درمان تکمیلی انفرادی و گروهی شامل فرانشیز است.به طور مثال: وقتی هزینه بستری بیمارستان ۶ میلیون تومان شده و فرانشیز بیمارستانی ۱۰ درصد است. شرکت بیمه مبلغ ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خسارت پرداخت نموده و مبلغ ۱۰۰ هزار تومان فرانشیز از خسارت پرداختی کسر می‌کند.

سیکل انتظار

دوره انتظار زمانی‌ست که تعهدات بیمه درمان در آن زمان شروع نشده است و اگر در دوره انتظار خسارتی در بیمه درمان تکمیلی داشته باشید خارج از تعهد بیمه‌گر است و خسارت پرداخت نمی‌گردد. بارداری و برخی از جراحی ها از جمله مواردی است که شامل دوره انتظار است. مدت دوره انتظار در هر کدام و بسته به تعهدات شرکت بیمه متفاوت است. مثلا برای زایمان دوره انتظار معمولا ۹ ماه است، باید توجه کنید که جهت استفاده از این بیمه برای زایمان باید قبل از بارداری بیمه نامه تنظیم و صادر شود.

بیمه تکمیلی گروهی ؟

این نوع بیمه درمان تکمیلی، مربوط به کارفرمایان و مدیرانی است که قصد دارند کارکنان خود را به صورت گروهی تحت پوشش خدمات بیمه‌ای تکمیلی قرار ‌دهند. کارفرمایان بعد از تحت پوشش قرار دادن کارکنان خود به‌وسیله یکی از بیمه‌های درمانی اصلی، می‌توانند نسبت به دریافت بیمه درمان تکمیلی برای آنان نیز اقدام کرده و امکان استفاده از مزایای بیمه تکمیلی را برای آن‌ها فراهم آورندمهم‌ترین شروطی که برای استفاده از خدمات بیمه درمان تکمیلی وجود دارند، حدنصاب مشخص شده برای تعداد کارکنان و ارسال لیست بیمه از همان سازمان یا کارگاه است. لازم به ذکر است که بدون برقراری شرایط فوق، امکان استفاده از خدمات این نوع بیمه برای مدیران و کارکنان آن‌ها وجود ندارد.

بیمه تکمیلی گروهی برای شرکت ها

در گذشته فقط شرکت‌ها یا کارگاه‌‌های بالای ۵۰ نفر‌‌ به عنوان نماینده حقوقی می‌توانستند از بیمه تکمیلی گروهی استفاده کنند. (منظور از ۵۰ نفر مجموع تعداد کارکنان به اضافه اعضای خانواده آن هاست) اما اخیرا قانون جدیدی در این باره تصویب شده است که بر اساس آن شرکت‌‌های بیمه‌‌ می‌توانند بیمه تکمیلی را برای گروه‌‌های زیر ۵۰ نفر نیز ارائه نمایند. از نظر پوشش‌‌های بیمه ای، این بیمه تفاوت چندانی با بیمه تکمیلی گروهی بالای ۵۰ نفر ندارد، اما از نظر مبلغ حق بیمه و سقف تعهدات درمانی، این بیمه‌ها با هم متفاوت هستند. البته در حال حاضر تعداد کمی از شرکت‌‌های بیمه این نوع از بیمه تکمیلی گروهی را ارائه‌‌ می‌دهند.

در زمان صدور بیمه نامه درمان تکمیلی گروهی برای گروه‌‌های زیر ۵۰ نفر، شرکت‌‌های بیمه و ‌‌بیمه‌گذاران موظف هستند شرایط زیر را رعایت کنند:
 • در این بیمه یک پرسش نامه سلامت توسط شرکت بیمه تهیه‌‌ می‌شود که اعضای اصلی گروه باید آن را به صورت کامل برای خود و اعضای خانواده تکمیل کنند.
 • در صورتی که پزشک معتمد بیمه، انجام یک سری آزمایش‌ها را ضروری تشخیص دهد، متقاضیان بیمه تکمیلی گروهی باید این آزمایش‌ها و معاینات را با هزینه شخصی خود انجام دهند.
 • متقاضی بیمه باید برای تمامی افراد خانواده خود درخواست صدور بیمه نماید اما شرکت بیمه بعد از بررسی و انجام آزمایش‌‌های لازم،‌‌ می‌تواند برای فرد یا افرادی از خانواده بیمه صادر نکند.
 • پوشش هزینه‌‌های رفع عیوب انکساری چشم در این بیمه ارائه نخواهد شد. بعضی از شرکت‌ها عمل لیزیک را عمل زیبایی می‌دانند و هزینه‌ی آن را پرداخت نمی‌کنند.
 • سقف تعهدات در بیمه تکمیلی گروهی برای تمامی اعضای خانواده یکسان‌‌ است.
 • یکی از استثنائات موجود در این بیمه، جبران هزینه‌‌های زایمان و هزینه بیماری هایی با سابقه درمانی قبلی، در سال اول قرارداد است
 • بیمه شده‌‌ می‌تواند هر یک از بیمارستان‌‌های سراسر کشور را برای درمان خود انتخاب کند. اما در زمینه پرداخت هزینه‌‌های آن شرایطی وجود دارد که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد.

بیمه حامیان فرتاک سامان خوشبختانه تمام گزینه های یک بیمه درمان عالی و فوق العاده را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر انواع بیمه نامه های ارائه شده توسط حامیان فرتاک سامان می توانید به صفحه اینستاگرامی حامیان فرتاک سامان مراجعه فرمایید و از آموزش های رایگان ارائه شده نیز استفاده نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم