بیمه تکمیلی درمان مربوط به سلامتی و هزینه های بیماری وانواع خدمات پزشکی است که آسیش فکری بیمار را تأمین می کند.

بیمه تکمیلی اصفهان
بیمه تکمیلی اصفهان

بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی درمان ، زیرشاخه ای از مجموعه بیمه است که ریسک های مختص به سلامتی و هزینه های بیماری های انسان ، واکثر خدمات پزشکی را شامل میشه که بیمه تامین اجتماعی در قبال آن ها مسئولیتی تقبل نمی کند.

انواع بیمه درمان های تکمیلی

در واقع شرکت های متصدی بیمه شکل های مختلفی از بیمه را به عنوان نماینده حقوقی ارائه می‌ دهند و بیمه درمان تکمیلی تنها یکی از انواع بخش های مختلف بیمه است.

 بیمه درمان تکمیلی دارای تقسیم بندی های گروهی، فردی و خانوادگی است که سعی می کنیم در این مقاله شما را با انواع اینگونه دسته بندی ها آشنا کنیم.

بیمه تکمیلی خانواده

بعضی از شرکت های بیمه طرح درمان تکمیلی خانواده را طراحی کرده اند که می توانیم از بین این طرح‌ها به ویژه ترین آنها یعنی بیمه تکمیلی خانواده سامان اشاره کرد.در واقع در بیمه خانواده نیازی به رد شدن بیمه تامین اجتماعی افراد از سمت یک سازمان خاص نیست و شرایط خاصی هم برای حداقل تعداد بیمه شدگان ندارد.

ویژگی های بیمه خانواده

 • تهیه بیمه نامه تکمیلی بدون نیاز به داشتن بیمه پایه ( تامین اجتماعی )
 • امکان پرداخت اقساطی حق بیمه تکمیلی خانواده
 • پوشش دهی همه اعضای خانواده با استفاده از مجموعه بیمه هایی با سقف تعهدات مختلف

شرایط بیمه خانواده

بعضی از پوشش های بیمه ای درمان تکمیلی خانواده ، مثل جراحی ویا بستری و زایمان به سپری شدن دوره نقاهت و انتظار نیازمند است و درنتیجه بیمه شده باید پس از گذراندن این دوره از مزایا و امتیازات پوشش های مربوطه استفاده کند.

افرادی که سابقه بیماری دارند برای استفاده از پوشش بیمه تکمیلی خانواده با محدودیت های نسبتا قابل تأملی مواجه هستند وشرایط استفاده از همه پو شش‌های این نوع از بیمه خانواده برای آن ها وجود ندارد.

هر یک از اعضای خانواده که تحت پوشش بیمه درمان هستند ، باید به طور جداگانه حق بیمه خود را پرداخت نماید.

با توجه به اینکه یکی از زیر شاخه های بیمه اشخاص ، بیمه تکمیلی درمان خانواده است، شرایط محدودیت سنی دارد وباید حتما قبل از خرید در مورد اینگونه شرایط ها با شرکت بیمه گر منتخب خود ، صحبت نموده واطلاعات کسب کنید.

چرا که هر یک از متصدی های بیمه و موسسه های بیمه گر دارای محدودیت ها وشروط سنی خاص خود می باشند و ممکن است با دیگر شرکت ها متفاوت باشد.

بیمه درمان تکمیلی انفرادی

طرحی ارائه شده توسط شرکت های بیمه می باشد که نرخ و طرح های مختلفی را برای پوشش دهی نیازهای بیمه افراد شامل می شود و مناسب اشخاصی است که امکان تهیه بیمه تکمیلی را تحت نظر موسسه و یا سازمان خاصی به صورت گروهی نخواهند داشت.

 هر شخص  با توجه به پوشش‌ها و حق بیمه متناسب با سرمایه خود می تواند طرح منحصر به خود را خریداری نماید.

شرکت بیمه سامان اصفهان ، مفتخر است که با توجه به روزمرگی ها و فعالیت های روزانه و هچنین مشاغل اشخاص ، بیمه های مختلفی ، را در جهت رفع نگرانی از وقوع حوادث  در لحظه های زندگی  به شما همراهان عزیز ارائه نماید.

همه افراد در زندگی خود عضوی از گروههای مختلف همچون دانش آموزی ، دانشجویی ، ورزشکاری ، کارگران ، و یا کارمندی و … هستند. بیمه های حوادث ارائه شده با در نظر گرفتن ریسک حوادث در هر گروه ، قابل ارائه به افراد مختلف در حوزه های فعالیت گوناگون می باشند.

فراموش نکنید که بیمه‌گذار باید که در انتخاب بیمه درمان تکمیلی انفرادی به تعداد مراکز درمان تحت پوشش با شرکت بیمه منتخب خود، توجه ودقت نماید چرا که هرچقدر تعداد این مراکز درمانی تحت پوشش بیشتر و بیشتر باشد، در هنگام بیماری و بستری شدن مراجعه به مراکز درمانی بسیار آسان تر خواهد بود.

بیمه حوادث انفرادی حامیان فرتاک جهت پوشش دهی حوادث و وقوع اتفاقات پیش بینی نشده و ناگهانی می باشد که در نهایت میتواند منجر به آسیب و جرح ، نقص عضو، ازکارافتادگی و یا مرگ شخص شود و امکان دارد که در زندگی هر شخصی رخ بدهد.

بیمه سامان اصفهان خانواده شما را در برابر اینگونه خطرات و حوادث حفظ می نماید. شما میتوانید خریداری به مدت یکسال این بیمه نامه را برای خود و یا هر یک از اعضای خانواده با سرمایه ای مشخص تجربه کنید.

البته نا گفته نماند که بیمه‌نامه حوادث انفرادی در۲۴ ساعت شبانه روز، تمام مدت  و در سرتاسر نقاط دنیا معتبر می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این بیمه نامه میتوانید به صفحه اینستاگرامی حامیان فرتاک @si1616.ir  مراجعه نمایید

هزینه های درمانی قابل پرداخت در بیمه تکمیلی

 • پوشش های اصلی یا پایه بیمه تکمیلی 
 • پرداخت هزینه های بستری ، جراحی و DAY CARE در مراکز درمانی بیمارستان ها یا مراکز جراحی محدود

 : DAY CARE به انجام جراحی هایی گفته میشود که نیازمند مراقبت هایی کمتر از یک شبانه و روز می باشند

پرداخت هزینه های همراه بیمه شدگان بستری در بیمارستان که بیمار کمتر از ۱۰ سال  سن دارد و یا دارای سنین بیشتر از ۷۰ سال می باشد

پرداخت هزینه های آمبولانس و دیگر فوریت های پزشکی با شروطی مثل  بستری شدن بیمه شده در مراکز درمانی و یا نقل و انتقال بیمار به دیگر مراکز تشخیصی ، درمانی که طبق دستور پزشک معالج انجام شده باشد.

پوشش های اضافی بیمه تکمیلی

طبیعی است که در صورت اضافه کردن همه ویا بخشی از موارد زیر به پوشش اصلی بیمه نامه ، بیمه شده موظف به پرداخت حق بیمه اضافی نسبت به هزینه اصلی بیمه می باشد:

 • افزایش سقف تعهدات برای هر بیمه شده ، دو برابر سقف تعهدات پوشش های اصلی ، جهت :
 • شیمی درمانی و یا رادیو تراپی.
 • انجام جراحی های مرتبط با سرطان ، قلب ، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع ،دیسک وستون فقرات ،گامانایف ،پیوند ریه ،پیوند کبد ،پیوند کلیه ،پیوند مغز استخوان و آنژیو پلاستی عروق کرونر و عروق داخل مغز .
 • جبران هزینه های زایمان
 • اعم از طبیعی و سزارین (حداکثر تا سقف ۵۰% تعهدات اصلی)
 • هزینه های مربوط به درمان نازایی و ناباروری
 • انجام جراحی مرتبط IUI_ ZIFT_ GIFT_ IVF _ میکرو اینجکشن

هزینه بیمه تکمیلی :

هزینه های مربوط به  بیمه تکمیلی به طور جامع و کامل به سقف موارد پوشش اصلی و سقف و تعداد تعهدات پوشش های اضافی بیمه نامه بستگی دارد ، هرچقدر که تعداد و سقف تعهدات بالاتر برود به طبع حق بیمه آن نیز بیشتر خواهد شد .

بیمه سامان اصفهان مفتخر است که با در نظر گرفتن خطرات احتمالی و یا نگرانی های فکری شما عزیزان ، توانسته است که با ارائه ی بیمه نامه هایی جامع و هزینه هایی مناسب، سلامت و امنیت فکری شما را تأمین نماید

تخفیف برای بیمه تکمیلی فرتاک سامان

افراد متقاضی جهت خرید بیمه نامه بیمه تکمیلی انفرادی و یا خانوادگی فرتاک سامان می توانند از تخفیف های خاص این بیمه نامه نیز استفاده نمایند.

این گونه از تخفیف ها به این صورت خواهد بود که با خرید نقدی بیمه تکمیلی حامیان فرتاک سامان مشمول ۱۰ درصئ تخفیف می شوید. و یا در صورت داشتن بیمه عمر فرتاک سامان ، ۱۰ درصد تخفیف به بیمه نامه شما علق می گیرد. همچنین خانواده های سه نفره و یا بیشتر در صورت متقاضی خرید این بیمه بودن، می توانند با ۱۵ درصد تخفیف آن را خریداری نمایند.

البته فراموش نکنید که سقف این تخفیف ها ۲۵ درصد است.

در گذشته برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی فرتاک سامان داشتن انواع بیمه نامه های پایه از جمله : ( تأمین اجتماعی ، حوادث درمانی، خدمات درمانی نیروهای مسلح  سلامت ایرانیان) شبیه دیگر اکثر شرکت های بیمه، الزامی بود اما امروزه بعضی از شرکت های بیمه از جمله شرکت حامیان فرتاک سامان جهت رفاه حال خریداران بیمه ، لزوم داشتن پایه را حذف نموده و چنان چه که خریدار دارای بیمه پایه نباشد، صرفا ۱۸ در صد به مبالغ حق بیمه وی افزوده می گردد و تغییر قابل توجه دیگری در مفاد بیمه نامه رخ نخواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم