اهمیت بیمه عمر کودکان هنگامی به خوبی لمس خواهد شد که والدین شاهد در معرض خطر بودن کودکان خود در جامعه باشند.

اهمیت بیمه عمر کودکان

اهمیت بیمه عمر

در جوامع جهانی امروز تهیه ی بیمه نامه عمر بیار حائز اهمیت می باشد. به طور معمول در کشور های توسعه یافته ای مثل ژاپن و یا کانادا، کودکان از همان ابتدای تولد تحت پوشش بیمه نامه های لازم از جمله بیمه عمر قرار خواهند گرفت.

در واقع  دولت های حاکم در این کشور های پیشرفته، پس از متولد شدن فرزندان، با انواع بسته های حمایتی از بیمه عمر کودکان حمایت می کنند

اما متاسفانه در کشور ما به دلیل فشار های اقتصادی و صرفه جویی در هزینه، دولت درگیر تأمین بودجه های ضروری کشور است و بسته های حمایتی کودکان برای بیمه عمر را در نظر نمی گیرد.اما این مسئله توجیح کننده ضعف والدین در تلاش برای محقق سازی تأمین آتیه ی فرزندانشان نیست و خانواده ها نباید از بار این مسئولیت بزرگ شونه خالی کنند.

در واقع والدین با تهیه انواع بیمه نامه های مخصوص کودکان،می توانند از فرزندان خود در طی زمان تحصیل و همچنین صرف هزینه های ضروری در سنین بالاتر به خوبی حمایت کنند. فرزندان در سنین پایین کودکی مخارج نسبتا کم تری دارند و هرچه قدر که به سنین بالاتری می رسند، به طبع صرف هزینه های بیشتری نیز نیاز دارند.

 

کمک به چرخه اقتصادی در کشور

تهیه بیمه نامه های عمر برای کودکان علاوه بر کمک به آینده سازی فرزندانمان، سبب می گردد که با توجه به سرمایه گذاری مستمر والدین، شرکت های بیمه در فعالیت های اقتصادی بیشتری شرکت نماید و چرخه اقتصادی را رونق بخشد

علاوه بر این فعالیت های شرکت های بیمه در سرمایه گذاری های بزرگ و بازدهی سود مناسب، منافع بدست آمده بیشتری را که در طی این مسیر بدست آورده است به صندوق های بیمه عمر و سرمایه گذاری واریز می کند. و این روال دائمی طی مدت زمان طولانی، مقدار هزینه پرداختی شما به شرکت بیمه را چندین و چند برابر خواهد کرد.

با چندین برابر شدن اندوخته شما در صندوق های بیمه عمر و سرمایه گذاری، شما با پرداخت های کوچک حق بیمه عمر به سرمایه ای بزرگ جهت آینده فرزندانتان رسیده اید.

 

چرایی سرمایه گذاری در بیمه های عمر

شاید برای شما نیر این سوال پیش بیاید که با وجود طلا و سکه برای سرمایه گذاری، چه لزومی است به خرید بیمه عمر؟؟؟

اگر شما به شرکت های بیمه، بانک ها و یا هیچ ارگان دیگری اعتماد نکنید و بخواهید که خودتان با خرید طلا و سکه به صورت ماهیانه و سالیانه، و نگهداری آن ها در گاو صندوق برای خود و فرزندانتان سرمایه ذخیره کنید بهتر است گزینه های زیر را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

درست است که ارزش طلا و سکه از میزان پولی که شما به عنوان حق بیمه پپرداخت می کنید بسیار بالاتره اما چنانچه که متاسفانه دچار حادثه ای شوید و یا از کار افتاده شوید شرکت بیمه منتخب شما موظف به پرداخت حق بیمه شما خواهد بود.پس در نتیجه بندها و توافقاتی که در بیمه نامه ذکر شده بود همچنان پابرجا می باشد.

فرزند شما می تواند در پایان مدت زمان بیمه نامه از رقم تعیین شده اولیه و همچنین سود و پوشش بیمه ای مربوط به آن به خوبی استفاده نماید.

این دو مورد در مورد انواع سرمایه گذاری های دیگر از جمله خرید طلا و سکه صدق نمی کند.و چنانچه که متاسفانهدچار حادثه شوید و یا از کار افتادگی براتون اتفاق بیافتد، دیگر نمی توانید به حجم سرمایه گذاری های خود(طلا، نقره و سکه) بیافزایید و در نتیجه به سرمایه شما نیز افزوده نخواهد شد. و در نهایت خبری از رویاهای شرین و آینده ای روشن که برای فرزندانتان داشتید، نخواهد بود.

مزیت های بیمه عمر برای  فرزندانتان

حال سوال پیش می آید که مزیت های بیمه عمر بیمه سامان اصفهان برای کودکان شما چیست؟

 

آموزش آینده نگری مالی:

شما با خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری برای فرزند خود، به او پس انداز کردن و تأمین منابع مالی در آینده از محل این پس انداز ها را آموزش خواهید داد.

تأمین سرمایه:

 

کودک امروز شما، در آینده برای بعضی از پروژه ها و دغدغه های مالی زندگی نیاز به سرمایه دارد. مثل راه اندازی کسب و کار، تحصیل در خارج از کشور، هزینه های ازدواج، برگزاری مراسم، و تأمین جهیزیه. با توجه به اینکه به دست آوردن سرمایه نیازمند داشتن شغل و کسب درآمد است و برای کودکان هم کار کردن امکان پذیر نیست، این یکی از وظایف پدر و مادر است که برای فرزند خود سرمایه برای دوران جوانی فراهم کنند.

 

پوشش اتفاقات ناگوار:

 

بیمه نامه عمر که از آن ها به بیمه های زندگی هم یاد می شود، دارای پوشش های بیمه ای هستند که در طول زندگی می تواند به کمک کودکان ما نیز بیاید. درست است که ما هرگز به فکر وقوع حادثه یا بیماری برای کودکان خود نیستیم. اما بهره مندی پوشش های بیمه ای از جمله امراض خاص و حوادث، می تواند به یک خانواده امنیت مالی بدهد و نگرانی از بابت هزینه های اتفاقات نا خشنود را به حداقل برساند.

 

انتخاب شغل بدون دغدغه:

 

هنگامی که کودکان شما  به سنین نوجوانی و جوانی رسیدند ، مجبور نیستند که به دلیل عقب ماندگی مالی از همسالان خود، هر شغلی را قبول کند. یا اینکه زودتر از موعد به سر کار برود. چرا که یک منبع مالی توسط پدر و مادرش از طریق بیمه سامان نطنز فراهم شده است.

اهمیت بیمه عمر کودکان و دقت در انتخاب نوع بیمه

همانطور که می دانید بیمه عمر کودکان جهت تأمین آینده فرزندان و پوشش نسبی زندگی و آتیه ی آن ها خواهد بود.بیمه عمر کودکان بسیار منعطف و انعطاف پذیر می باشد و به همین دلیل می توان انواع بیمه نامه های مکمل از جمله بیمه تکمیلی  را به آن اضافه کرد.

البته معمولا کارشناسان مجرب بیمه خریداران را نسبت به اهمیت بیمه عمر کودکان آشنا خواهد کرد و به آن ها توصیه می کنند که در صورتی که بیمه تکمیلی مورد نظرشان کاربردی برای کودکشان ندارد، از خرید و تهیه آن صرف نظر نمایند و در مقابل تلاش کنند تا بیمه عمر خریداری شده ، سود دهی نسبتا بیشتری داشته باشد.

چرا کارشناسان بیمه، بیمه عمر کودکان را بیشتر توصیه می کنند؟

کارشناسان مجرب بیمه بدین علت والدین را به خرید بیمه عمر کودکان تشویق می نمایند که: کودکان به طور معمول نسبت به بزرگسالان نسبتا کمتر دچار بیماری های سخت می شوند و در عین حال کودکان کمتر در معرض خطراتی هستند که در بطن جامعه وجود دارد و بزرگسالان را تهدید می کند. بنا براین می توان صرفایک و یا تعداد اندکی پوشش های بیمه را انتخاب و خریداری کرد .

البته در مقابل باید تلاش کرد تا با افزایش سرمایه و حق بیمه ها، سود دهی بیمه نامه خریداری شده افزایش یافته و در پایان مدت زمان بیمه نامه اندوخته قابل توجهی نصیب کودکان بیمه شده گردد.

شرکت بیمه سامان اصفهان در تمامی زمینه های بیمه ای به ویژه پوشش هایی مثل؛ ( بیمه عمر کودکان ) دارای تجربه ی بسیار و امکانات گسترده بوده و سال ها در تلاش است تا بهترین خدمات را با کمترین حق بیمه تحت عنوان بیمه نامه های مختلف به هم وطنان عزیز خود ارائه نماید،امید است با عنایت پروردگار ایران زمین بتوانیم همچنان در راه خدمت به مردم شریف کشورمان کوشا باشیم .

شما عزیزان می توانید جهت آشانایی بیشتر با شرکت حامیان فرتاک سامان به عنوان نماینده حقوقی بیمه سامان در اصفهان، به صفحه رسمی شرکت در پلتفرم اینستاگرام مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم