چرا باید بیمه مسافرتی داشته باشیم؟

چرا باید بیمه مسافرتی داشته باشیم؟ اهمیت این بیمه نامه زمانی مشخص می گردد که مشکلات پیش بینی نشده برای سفرشما به وجود می آید

 

چرا باید بیمه مسافرتی داشته باشیم؟

اهمیت بیمه نامه بیمه مسافرتی هنگامی مشخص خواهد شد که مسافر در طی سفرخود متاسفانه با انواع رخدادهای ناگهانی و غیر قابل پیش بینی مواجه گردد

مشکلاتی اعم از :

 • تأخیر و کنسل شدن پرواز
 • مفقود شدن چمدان و وسایل
 • بیمار شدن ناگهانی ونیاز به دارو
 • سبب اهمیت زیاد بیمه مسافرتی شده اند.
 • بیمه مسافرتی در سفرهای خارجی

به جرئت می توان گفت که بدون بهره مندی از بیمه مسافرتی، سفرهای خارج از کشور امکان پذیر نیست و عدم اهمیت مسافر به آینده نگری را خاطر نشان خواهد کرد.برخورداری از بیمه مسافرتی علاوه بر جبران خسارت های احتمالی وارده امکان مشورت و معاشرت حقوقی و قضایی رایگان را نیز برای شما فراهم خواهد کرد.

بیمه مسافرتی شامل چه امکاناتی است؟

بیمه مسافرتی سامان صرفا ویژه مسافران برون مرزی و خارج از کشور می باشد و ریسک های متنوعی که در طی سفر ممکن است مسافر را تهدید کند، شناسایی نموده و مسافر را در برابر خطر آن پوشش خواهد داد.

تهیه بیمه مسافرت پیش از سفر

رخ نمودن خطرات و اتفاقات پیش بینی نشده در طی سفرهای خارجی، خبر تازه ای نیست و بسیار پیش می آید به طور مثال در سفر های خارجی همیشه احتمال کنسل و یا تأخیر داشتن پرواز وجود دارد.و یا بار ها برای مسافرین پرواز های خارجی پیش آمده است که چمدان و یا وسایلشان مفقود گردد و دچار آسیب گردد.

علاوه براین بار ها پیش آمده است که به علت تاخیر و یا کنسل شدن پرواز، مسافر فرصت رزرو هتل خود را ازدست داده و نیاز به حمایت دارد.علاوه بر این با توجه به تجربه فضایی جز وطن و احساس غربت، وجود مشکلات جانبی و خطرهای اجتماعی و احتمال آسیب های جسمی را نباید نادیده گرفت.

توجه به احتمال رخداد اینگونه از اتفاقات غیر قابل پیش بینی ، اهمیت تهیه بیمه مسافرتی پیش از سفر را دو چندان می کند. البته پوشش دهی بیمه مسافرتی وسعت بسیار زیادی دارد و در ادامه مطلب به برسی انواع پوشش دهی آن خواهیم پرداخت. با حامیان فرتاک سامان همراه باشید.

پوشش دهی بیمه های مسافرتی!!

 • انتقال پزشکی
 • پرداخت هزینه های پزشکی و درمانی
 • پرداخت هزینه های غیر پزشکی بیمار
 • پرداخت هزینه فوریت های دندان پزشکی
 • پرداخت هزینه تحویل فوری داروها
 • ارجاع اجساد فرد فوت شده
 • ارجاع کودکان بی سرپرست
 • راهنمایی های پزشکی و درمانی
 • پرداخت هزینه مفقود گشتن بار
 • پرداخت خسارت تأخیر در ورود بار
 • یافتن و ارسال بار و وسایل شخصی مسافر
 • پرداخت هزینه مفقودی مدارک مهم مسافرت
 • تأمین خسارت تأخیر در روند سفر
 • کمک رسانی حقوقی

پوشش انتقال پزشکی:

چنانچه که متاسفانه در طی حوادث ناگهانی و غیر قابل پیش بینی دچار آسیب و یا بیماری شوید، شرکت بیمه سامان اصفهان موظف است که ب سرعت زیاد و طی مدت زمان کم ترتیب روند انتقال شما به مراکز درمانی و بیمارستان ها را داده و از شما حمایت نماید.

پوشش پرداخت هزینه های درمانی:

یکی از مهم ترین امکانات بیمه نامه مسافرتی شبیه بیمه تکمیلی، پرداخت همه هزینه های درمانی می باشد. روند پرداخت هزینه های درمانی به شرح زیر می باشد:

 1. هزینه ویزیت و معاینه ابتدایی
 2. پرداخت هزینه دارو و وسایل
 3. پرداخت هزینه جراحی سرپایی
 4. پرداخت هزینه فیزیوتراپی
 5. پرداخت هزینه رادیولوژی
 6. پرداخت هزینه خدمات آزمایشگاهی
 7. پرداخن هزینه بستری بیمار بیمه شده

پوشش هزینه های غیر پزشکی:

پرداخت هزینه رفت و برگشت همراه بیمار به کشور مورد نظر تحت شرایط زیر :

چنانچه که در طی مدت زمان سفر در اثر بیماری و یا آسیب ناگهانی در مراکز درمانی معتبر بستری شوید، و با تائید پزشک درمان کننده، نیاز به همراه شما تشخیص داده شود، شرکت بیمه هزینه رفت و برگشت همراه شما به محل مورد نظر را پرداخت خواهد کرد

پرداخت هزینه توقف مسافرت تحت شرایط زیر :

در صورتی که به دلیل فوت یکی از بستگان درجه اول و یا دوم، مسافر ناچار به توقف سفر و بازگشت به کشور شد،شرکت بیمه (بیمه سامان نطنز) موظف است که هزینه های مربوط به روند بازگشت او را پرداخت نماید.

پرداخت هزینه بازگشت غیر منتظره به علل درمانی تحت شرایط زیر :

در صورتی که بیماری و آسیبی سبب بازگشت مسافر به کشور به صورت فوری گردد، پرداخت هزینه بازگشت اضطراری مسافر بر عهده شرکت بیمه ( حامیان فرتاک سامان) خواهد بود.

پوشش هزینه های دندانپزشکی :

همیشه درد دندان بی خبر و ناگهانی به سراغ انسان می آید. حال تصورکنید این اتفاق در طی سفر شما به خارج از کشور رخ دهد و نیاز فوری به خدمات و فوریت های دندان پزشکی پیدا کنید.بهتره نگران نباشید چرا که پرداخت هزینه فوریت های دندانپزشکی بیمه شده در طی سفر بر عهده شرکت بیمه می باشد.

پوشش هزینه های خرید دارو :

در صورتی که مسافر بیمه شده تحت پوشش بیمه مسافرتی نیاز به استفاده ضروری از داروی خاصی داشته باشد و آن دارو در خارج از کشور قابل دسترسی نباشد، وظیفه ارسال و پرداخت هزینه های مربوط به آن بر عهده بیمه سامان خواهد بود !

پوشش ارجاع بدن افراد فوت شده :

هزینه های مربوط به تهیه تابوت و یا بازگرداندن بدن افراد فوت ده بر عهده شرکت بیمه خواهد بود.

پوشش ارجاع کودکان بدون سرپرست :

چنانچه که در سفر متاسفانه شاهد فوت سرپرست خانواده باشیم، شرکت بیمه فرتاک هزینه های مربوط به بازگشت کودکان و نوجوانان زیر ۱۵ سال را به همراه یک نفر از اعضا خانواده فراهم خواهد کرد.

پوشش راهنمایی پزشکی :

در صورتی که به راهنمایی پزشکی نیاز ضروری پیدا کردید نگران نباشید. شرکت بیمه اطلاعات پزشکی مورد نیاز شما درباره مراکز درمانی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

پوشش پرداخت خسارت تأخیر در ورود بار مسافران :

علت دیگری که میزان اهمیت تهیه بیمه مسافرتی را یاد آور می شود، پرداخت خسارت تأخیر می باشد.در واقع در صورت تأخیر در ورود بار مسافر پس از گذشت مدت زمان تعیین شده، شرکت بیمه موظف به پرداخت هزینه به بیمه شده می باشد.

پوشش خسارت مدارک مفقودی:

چنان چه که مدارک شخصی شما در طی سفر مفقود گردد بیمه متعهد است تا در صورت پیدا شدن آن ها مدارک به شما بازگرداند.

شما عزیزان می توانید جهت آشانایی بیشتر با شرکت حامیان فرتاک سامان به عنوان نماینده حقوقی بیمه سامان در اصفهان، به صفحه رسمی شرکت در پلتفرم اینستاگرام مراجعه فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم