جشنواره عید تا عید شرکت حامیان فرتاک سامان فرصت مناسبی برای یک آینده اندیشی ایمن می باشد. برای استفاده از این فرصت طلایی، فقط تا پایان روز ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ فرصت باقیست.

جشنواره عید تا عید2

جشنواره عید تا عید فرتاک

پس از پایان جشنواره پویش فرتاک، شرکت حامیان فرتاک سامان افتخاردارد که با معرفی طرح جشنواره عید تا عید از تاریخ (سوم بهمن ماه)روز زن( لغایت بیست و ششم بهمن ماه )روز مردکه( برای فروش بیمه های موبایل و تبلت به اجرا می گذارد) به مردم عزیز و همیاران بیمه سامان  اصفهان خدمت رسانی کند.

این جشنواره طبق الگوریتم های تعیین شده ، تخفیف و مزایای بسیار زیادی برای بیمه شوندگان و همچنین نمایندگان محترم بیمه در نظر گرفته است. در ادامه به برسی بیمه تجهیزات الکترونیک و کاربرد های آن خواهیم پرداخت. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

بیمه تجهیزات الکترونیک چیست؟

بیمه تجهیزات الکترونیک ، شاخه ای از بیمه های مهندسی است که پوشش بیمه‌ای برای همه تجهیزات الکترونیک شامل لپ تاپ، موبایل، تبلت، کنسول بازی، دوربین، قلم نوری، ماشین‌های اداری( دستگاه فتوکپی، کامپیوترهای شخصی و …) ارائه می کند.

پوشش‌های بیمه نامه تجهیزات !

به طور کلی شرکت‌های بیمه‌گرخساراتی را تحت پوشش قرار می دهند که در ضمانت‌نامه دستگاه های دیجیتال به آن ها اشاره نشده است. بیمه تجهیزات الکترونیک می تواند غرامت خسارات وارده به سخت افزار و نرم افزار کالای دیجیتال بیمه شده را پرداخت کند.

بیمه تجهیزات الکترونیک چه خطرهایی را پوشش می دهد؟؟

پوشش جشنواره عید تا عید خطراتی از قبیل: آبدیدگی، نم زدگی، نوسانات برق، القاء الکتریکی، ضربه خوردگی، شکست، آتشسوزی، انفجار، سیل و طوفان و پوشش سرقت با شکست حرز را شامل می گردد.

پوشش سرقت در بیمه تجهیزات الکترونیک

سرقت با شکست حرز صرفا از اتومبیل، محل کـــار و منزل تحت پوشـــش می باشد. بر این اساس در مقطع اعلام خسارت، بیمه گذار موظف به ارائه تاییدیه کتبی مقامات انتظامی / قضایی مبنی بر احراز شرایط شکست حرز ( مشهود بودن آثار سرقت از قبیل شکست شیشه، قفل و یا درب) خواهد بود. درغیر اینصورت بیمه گر در قبال خسارت مربوطه، تعهدی نخواهد داشت.

برای شرکت در جشنواره عید تا عید حامیان فرتاک سامان میتوانید به این لینک مراجعه فرمایید.

بیمه تجهیزات الکترونیک چه چه خطراتی را پوشش نمی دهد؟

 • عیوب ذاتی (موارد تحت پوشش گارانتی)
 • خسارات وارده به لوازم جانبی از قبیل باطری، سیم کارت، کارت حافظه، شارژر، هندزفری، قاب و بدنه ،تلقهای محافظ صفحه،قلم و…
 • کلیه خساراتی که از تعمیرات نامناسب تجهیزات بیمه شده ناشی شده باشد
 • هرگونه عیب و نقص وارده به زیبایی دستگاه شامل خراشیدگی رنگ، پولیش و سطوح لعابدار
 • هرگونه استهلاک عادی، اکسیده شدن، زنگ زدگی و یا فساد تدریجی در اثر شرایط آب و هوایی
 • هرگونه خسارات تبعی و یا عدم النفع
 • کلیه هزینه ها و خسارات مرتبط با سیستم نرم افزاری و اطلاعات ذخیره شده بر روی دستگاه
 • خسارات و سرقتهای واقع شده ناشی از و یا به دنبال جنگ، شورش، اغتشاش و بلوا
 • سرقت تجهیزات بیمه شده در اثر کف زنی، قاپ زنی و زورگیری
 • کلیه خسارات ناشی از فعل عمدی بیمه گذار و یا وابستگان وی
 • کلیه هزینه های جانبی مربوطه از قبیل هزینه های حمل به مرکز تعمیرات و بالعکس و…
 • کلیه خسارات در صورت مخدوش بودن شماره سریال یا IMEI دستگاه بررسی شده
 • هرگونه تعمیرات و کارشدگی از طرف مرکزی غیر از مرکز تخصصی صدور و پشتیبانی بیمه های تجهیزات الکترونیکی شرکت بیمه سامان ( قبل و بعد از صدور گواهی بیمه )
 • عملکرد دکمه اثر انگشت (تاچ آی دی ) و فیس آی دی بعد از تعمیرات
 • هرگونه خسارت وارد به پیکسل ناشی از خطراتیکه در بیمه نامه تحت پوشش نمی باشند از شمول تعهدات بیمه گر خارج است

نکته مهم برای امضای بیمه نامه تجهیزات !

قبل از خرید بیمه تجهیزات بهتر است مشخص کنید چه نوع آسیب‌هایی ممکن است وسیله الکترونیکی شما را دچار آسیب کند. به‌عنوان مثال اگر شما کوهنورد هستید و امکان افتادن گوشی از دست شما وجود دارد، باید به این نکته دقت کنید که آیا بیمه ‌نامه موردنظر این مورد را پوشش می‌دهد یا خیر.

چگونگی دریافت خسارت از بیمه تجهیزات الکترونیک !

 • مراجعه حضوری بیمه گذار با ارائه کارت شناسایی معتبر به شعب پرداخت خسارت شرکت بیمه بهمراه : ۱- اصل بیمه نامه صادره ۲- دستگاه آسیب دیده به انضمام جعبه و سایر متعلقات
 • تکمیل فرم اعلام خسارت در اداره خسارت شرکت بیمه و اخذ نامه ارجاع به مراکز تخصصی تجهیزات الکترونیک * در صورت وقوع خسارت کلی بر اثر سرقت، ارائه کلیه مستندات مرتبط با پیگیری موضوع از طریق مراجع انتظامی / قضایی به انضمام مدارک مبین و موید احراز شرایط شکست حرز
 • اقدام بیمه گذار جهت انجام تعمیرات لازمه در مراکز تخصصی خدمات تجهیزات الکترونیکی معتبر و پرداخت هزینه های مربوطه (در صورت تعمیر دستگاه)
 • اخذ فاکتور رسمی و معتبر (ممهور) به انضمام داغی قطعه یا قطعات تعویض شده از محل یا مرکز انجام تعمیرات فوق الذکر (در صورت تعمیر دستگاه)
 • اخذ نظر رسمی و مکتوب معتبر (ممهور) مرکز تخصصی ارائه دهنده خدمات فنی تجهیزات الکترونیک مبنی بر عدم امکان تعمیر و اصلاح دستگاه آسیب دیده (در موارد خسارت کلی)
 • مراجعه مجدد به شعب بیمه ظرف ۲۰ روز کاری از دریافت نامه اشاره شده در بند ۲ و: الف : ارائه فاکتور تعمیرات انجام گرفته توسط مرکز تخصصی ارائه دهنده خدمات فنی تجهیزات الکترونیک مربوطه به انضمام داغی قطعات تعویض شده (در صورت تعمیر) ب : ارائه نظر رسمی و مکتوب معتبر (ممهور) مرکز تخصصی ارائه دهنده خدمات تجهیزات الکترونیک مبنی بر کلی بودن خسارت (عدم امکان تعمیر) به انضمام جعبه و سایر متعلقات دستگاه * پس از ارائه موارد فوق الذکر به شعب شرکت بیمه سامان اصفهان ، کلیه موارد توسط کارشناسان فنی این شرکت بررسی گردیده و ظرف حداکثر ۷ روز کاری، مبلغ خسارت قابل پرداخت بصورت کتبی به بیمه گذار محترم منعکس خواهد گردید.

آیا استثناهایی نیز در این بیمه نامه وجود دارد؟

بیمه تجهیزات الکترونیکی هم مانند هر بیمه دیگری از جمله بیمه عمر، استثناهایی دارد. پس باید از این استثناها هم مطلع باشید:

 • اگر خرابی وسیله الکترونیکی در اثر خرابی لوازم جانبی آن باشد، شامل بیمه نمی‌شود. لوازم جانبی شامل وسایل مختلفی مانند شارژر، کابل، باتری و… است.
 • خسارات عمدی شامل بیمه نمی‌شود.
 • موارد دیگری که در بیمه‌نامه ثبت شده باشد.

بین گارانتی کالا و بیمه نامه تجهیزات تفاوتی هست؟

گارانتی هر وسیله الکترونیکی به این معنا است که شرکت سازنده یا واردکننده آن وسیله تعهد می‌کند در صورت خرابی خودبه‌خودی دستگاه الکترونیک، آن را به‌صورت رایگان تعمیر کند. البته خرابی دستگاه شرایط خاصی دارد و شامل ضربه و آتش‌سوزی و… نمی‌شود.مدت‌زمان گارانتی هم مشخص است و پس از پایان مدت آن، شرکت سازنده دیگر در برابر وسیله شما تعهدی نخواهد داشت. اما بیمه تجهیزات الکترونیک قراردادی است که بر اساس آن شما می‌توانید تا مدت‌زمان دل‌خواه، وسیله الکترونیکی خود را مورد حمایت بیمه قرار دهید. بیمه تجهیزات الکترونیک شامل موارد زیادی می‌شود که به آنها اشاره شد.گارانتی هر وسیله الکترونیکی به این معنا است که شرکت سازنده یا واردکننده آن وسیله تعهد می‌کند در صورت خرابی خودبه‌خودی دستگاه الکترونیک، آن را به‌صورت رایگان تعمیر کند. البته خرابی دستگاه شرایط خاصی دارد و شامل ضربه و آتش‌سوزی و… نمی‌شود.مدت‌زمان گارانتی هم مشخص است و پس از پایان مدت آن، شرکت سازنده دیگر در برابر وسیله شما تعهدی نخواهد داشت. اما بیمه تجهیزات الکترونیک قراردادی است که بر اساس آن شما می‌توانید تا مدت‌زمان دل‌خواه، وسیله الکترونیکی خود را مورد حمایت بیمه قرار دهید. بیمه تجهیزات الکترونیک شامل موارد زیادی می‌شود که به آنها اشاره شد.

ضمن سپاس از همراهی شما عزیزان، جهت اطلاع از انواع بیمه نامه ها و طرح های شرکت حامیان فرتاک سامان، میتوانید صفحه رسمی ما در اینستاگرام را دنبال بفرمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم